Harmadik éve adnak hálát Máriagyűdön a Pécsi Egyházmegye iskoláinak tanulói és tanárai az elmúlt tanév sikereiért, örömeiért. Idén tíz iskola mintegy háromszáz diákja gyűlt össze június 14-én az egyházmegye kiemelt kegyhelyén.

tedeum web 20180614 74Most már hagyományosnak mondható, hogy a tanév végén Máriagyűdre érkeznek a Pécsi Egyházmegye iskoláinak 7-10. évfolyamos tanulói. Ebben az évben június 14-én szervezték meg az egyházmegyei Te Deumot. A hálaadó nap elején Tóth László közoktatási főmunkatárs, majd Udvardy György pécsi megyéspüspök köszöntötte a gyerekeket és pedagógus kísérőiket. A résztvevők közös imában kérték Isten kegyelmét a pappá szentelésének évfordulóját ünneplő főpásztor munkájára, majd a program idén is az iskolák frappáns, szórakoztató bemutatkozásával folytatódott. A sokaságot ezután háromfelé osztották a szervezők: míg az egyik csoport a kegytemplomban Máriagyűd történetéről hallott előadást Nagy Péter közoktatási munkatárstól, egy másik csapatnak Tóth Lászlóné pedagógiai főmunkatárs vezetett gondolatébresztő interaktív foglalkozást a zarándoklatról. A harmadik csoport pedig a közeli Siklós egyik tornacsarnokában sok mozgással, hangoskodással járó csapatépítő foglalkozáson vett részt. Forgószínpad-szerűen váltották egymást a csoportok, minden tanuló mindhárom típusú foglalkozáson részt vett, majd a lelki nap püspöki misével zárult.

tedeum web 20180614 18
Udvardy György a szentmise bevezetésében arra kérte a Te Deumon résztvevőket, gondolják végig, mi volt az az élmény az elmúlt tanévben, amiért a leginkább hálásak, valamint ki az a barátjuk és ki az a pedagógus, akiért hálát adnak Istennek?

A homíliában a megyéspüspök három gondolatot ajánlott a fiatalok figyelmébe. Mint mondta, Isten megadta nekünk a helyes életre vezető út irányjelzőit, a parancsolatokat. „Ezek nem nehezek, törekedjünk a megtartásukra” – mondta a főpásztor. Buzdította a gyerekeket, hogy ne csupán valaminek a lezárásakor gondoljanak hálával a múlt eseményeire, történéseire. „Építsük be napjainkba a rendszeres hálaadó fohászokat, kezdjük már ma” – bíztatott mindenkit. Valamint kérte a diákokat, imádkozzanak a papi hivatásokért: „Ha valaki úgy érzi, vagány vállalás a papság, az jól érzi. Fiúk, merjétek meghallani, ha Isten már ilyen fiatalon, 12-13 évesen a papságra hív, és pár év múlva, az érettségit követően gyertek és jelentkezzetek a szemináriumba. Hiszen ezzel azt vállaljátok, hogy a környezetetekben élőkért dolgoztok, az örömhírt hirdetitek. Imádkozzunk azért, hogy minél többen merjék felismerni a papságra hívást.”

tedeum web 20180614 119

Hétfőtől az egyházmegye különböző iskoláiból érkező ötödik osztályos tanulók ismerkedhetnek és köthetnek barátságot egymással, hiszen aznap kezdődik Magyarhertelenden a hittantábor. A csütörtökig tartó tábor számos élményt tartogat a gyermekek számára, a játékos vetélkedők, kézműves foglalkozások, tábortűz és közös daltanulás mellett lesz strandolás és állatkert-látogatás is.

Fotó: Loósz Róbert
További képek az eseményről itt.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 19. - 2024. 05. 19.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség