Megjelent a Pécsi Egyházmegye Pedagógiai Folyóiratának aktuális száma, amely az elmúlt félév szakmai és lelki eseményeiről számol be. Olvasásra és terjesztésre ajánljuk sok szeretettel!

fogy.bevEgy újság mindig lehetőséget ad, hogy mások szemével lássuk a világot.
Ez nem könnyű feladat. Az érzelmi intelligenciának sajátos területe; empátia kell hozzá. Belehelyezkedni ugyanis a másik ember helyzetébe nem könnyű. Bizonyos fokú nyitottság, elfogadás és fantázia kell hozzá. Ha ez megvan, akkor csodálatos kalanddá válik. Lehetőséget ad arra, hogy új szemüvegen keresztül nézzük a körülöttünk levő világot, új ötleteket fogadhassunk be. Jelen számunk ismét egy lehetőség arra, hogy bepillantsunk mások munkájába, mások módszereibe. Az empátia segítségével mások sikerei és kudarcai a mi életünk tapasztalatát növelhetik és ez olyan gazdagság, amit nem lehet megvenni.

Mi pedagógusok egészen színes repertoárt adunk a diákjainknak személyiségtípusokból, ami képessé teszi őket arra, hogy majdan a felnőtt életükben is sokféle emberhez tudjanak alkalmazkodni. Vannak jó tanárok és rossz tanárok, idegesek és nyugodtak, szórakozottak és földhözragadtak, lendületesek és kiégettek. Kitűnő lehetőség az alkalmazkodásra. Igazán unalmas lenne, ha egyformák lennénk. Változatos egyéniségünk változatos módszerekben jelenik meg a tanórákon, így valójában minden óra újabb és újabb kihívást, lehetőséget jelent az alkalmazkodásra, akárhogy is rohan körülöttünk a világ. Emberségünkben ugyanis egyetlen kütyü sem tud versenyezni velünk.

Köszönjük azoknak, akik meg merték nyitni életük ablakát, hogy betekintést nyerhessünk a munkájukba, tapasztalataikba, sikereikbe és bíztatunk másokat is, hogy tegyék meg bátran. Tanulni, ízlelni, befogadni szeretnénk a pedagógus pálya sokszínűségét.

Helstáb Ákos

FIGYELJ RÁM! FOLYÓIRAT

Köznevelési Intézmények

Hasznos információk:

 

  • az óvodák, iskolák életéről,
  • beiratkozásról,
  • előkészítő foglalkozásokról

LD honlap logó Telefon

2022 január
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

Ökumenikus imahét:
-
2022. 01. 19. - 2022. 01. 23.
Ökumenikus imahét:
Gyárvárosi római katolikus templom -
2022. 01. 19. -
Ökumenikus imahét:
Pécsi Baptista Gyülekezet temploma -
2022. 01. 20. -
Ökumenikus imahét:
Pécs Belvárosi Református Gyülekezet temploma -
2022. 01. 21. -
Ökumenikus imahét:
Pécsi Pünkösdi Gyülekezet temploma -
2022. 01. 22. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség