Egy család alapja a házasság, melyet – akár egy virágoskertet – gondozni kell. Ennek egy lehetséges módja, hogy a párok a kapcsolatukat erősítő eseményeken vesznek részt. Ilyen lehet a házasság világnapján kínált valamennyi program.

A február 7-14 között szervezett Házasság Hete országos eseménysorozatot megelőző napon ünnepeljük a házasság világnapját, mely alkalomból a Pécsi Egyházmegye az alábbi programokra várja az érdeklődőket:

13:30 Szentmise a házaspárokért a Pécsi Székesegyházban,
14:30 Online köszöntők,
15:00 "Szeretni melléd szegődtem" - Éger Csaba és Pünkösty Marcsi előadása
16:00 "Együtt másokért" díj átadása, a jubiláló házaspárok köszöntése.

A szentmisét követően Felföldi László pécsi megyéspüspök videóüzenetben szól az egyházmegye híveihez.

A házasság világnapján tartandó szentmisén a járványügyi intézkedéseket betartva csak a regisztrált hívek vehetnek részt. A szentmisét élőben közvetítjük a Pécsi Egyházmegye YouTube és Facebook oldalán.

2021 HV plakat page 0001

LD honlap logó