A megkezdett hagyományt folytatva Udvardy György pécsi megyéspüspök szeretettel hív és vár mindenkit 2016. május 16-án, pünkösdhétfőn a Közösségek Ünnepére.


Közösségek Ünnepe (2016)PROGRAM

10.00 Ünnepi püspöki szentmise
11.00 Közös játékok
12.00 Fanfár, majd Úrangyala imádság
12.15 Közös ebéd (várjuk a batyus süteményeket, pogácsákat is)
13.00 –15.30 Kavalkád a Dóm téren
15.30 Litánia
16.00 Táncház a Dóm téren

 

Kavalkád a Dóm téren

Kötélhúzás erőseknek • Totó bátraknak • Futás ügyeseknek • Játék vidámaknak • Drámajáték a szekszárdi Szent József Iskolaközpont színjátszó csoportjával • Házas­párok útja – Magyar Schönstatt Család • Szentségimádás - Havihegyi templom hívei • Gyerekprogramok a NOE-vel • Arcfestés iskoláink diákjaival • Izgalmas ügyességi játékok a cserkészekkel • Tea- Szörpház • Kézműves foglalkozások, arcfestés, játékok, floorball - Mohácsi katolikus nevelési intézmények • Filmvetítés, bemutatkozás – Világban Élő Kármeliták • Ferences Világi Rend – bemutatkozás, ismerkedés • Pius Fiataljai – bemutatkozás, ismerkedés • Sportjátékok, arcfestés, zenés áhítat – Szent Mór Iskolaközpont • Gesztenyés Közösség – Pál, s Feri beszélget • Teológiai erőpróba, Alkossunk közösen egy nagyot!, Kóstold meg a Bibliát! – Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola • Milyen a fiatalok egyháza? – Pécsi Katifi • Szeretet dobókocka, ökokocka, kézműves feladatok – Fokoláre Mozgalom • Képek vetítése az Egyházmegyénk életéből • Meghallgatlak – őszinte beszélgetés • Tájfutás • Tudod mit tesz a Karitász? Nézd meg! • Légvár a kicsinyeknek • Tűzoltóautó • Mentőautó • Rendőrautó • Zenés áhítat a Székesegyházban • Meseolvasás • Dóm Kőtár – kiállítás megtekintése • Vezetés a Székesegyházban, a Püspöki Palotában, a Kincstárban és a Magtárban • Fedezd fel a levéltár rejtelmeit! – a Pécsi Egyházmegyei Levéltár megtekintése vezetéssel.

Plakát (pdf)

2024 április
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó