A Családok X. Világtalálkozójához kapcsolódóan, amelyet június 22-26. között tartanak Rómában, minden magyar egyházmegyében levetítik a Váratlan élet című filmet június 24-én, pénteken – erről döntött az MKPK nyári rendes ülésén. A kezdeményezéshez, mely az emberi élet védelmére kívánja felhívni a figyelmet, a Pécsi Egyházmegye is csatlakozott.

A Pécsi Egyházmegyében a Székesegyházi Plébánia szervezésében 2022. június 24-én, 19.00 órai kezdettel Pécsen, a Magtár Látogatóközpontban lesz a Váratlan élet című film vetítése. A film megtekintése előzetes regisztrációhoz nem kötött, a helyfoglalás érkezési sorrendben történik.

Az egyházmegye plébániai közösségei részére korábban továbbításra kerültek a filmvetítés lehetőségeihez kapcsolódó információk, akik lehetőség szerint előkészítik a film közösségben történő megtekintését, majd pedig a látottak szakemberekkel történő megbeszélését. A helyi kezdeményezésekről az egyházközségi hirdetésekből lehet tájékozódni.

Chuck Konzelman és Cary Solomon Váratlan élet (Unplanned) című filmje az abortusz valóságát mutatja be, megtörtént eseményeket dolgoz fel. Azt az egyszerű, de sokak által megkérdőjelezett igazságot tárja a néző elé, miszerint az élet a fogantatással kezdődik.
Az Abby Johnson azonos című önéletrajzi regényéből készült alkotás az abortuszban segédkező nő életpártivá válásáról szól, bemutatva az ima erejével történő, a halál kultúrájából kivezető utat.

A film megtekintése 16 éven aluliak számára nem ajánlott!

További információk a film hivatalos honlapján: http://www.varatlanelet.hu/

Pécsi Egyházmegye

 

2024 június
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó

Szentmise közvetítések banner v2