A Pécsi Egyházmegye hagyományteremtő szándékkal 2022. augusztus 20-án egész napos egyházmegyei családi fesztivált szervez Kovász címmel a püspökség területén a Rózsakerttől a Püspöki Palotáig alcímmel. Az első alkalommal megrendezésre kerülő rendezvényre a szervezők az egyházmegye minden egyházközségéből hívják és várják a híveket, kicsiket és nagyokat, fiatalokat és időseket, családosokat és egyedülállókat egyaránt.

„A mennyek országa hasonlít a kovászhoz, amelyet fogott az asszony, belekeverte három mérő lisztbe, s az egész megkelt tőle.” (Mt 13,33) Felföldi László megyéspüspök szándéka szerint Máté evangélistától választottuk a rendezvény mottóját. Nem véletlenül. Szeretnénk ugyanis, hogy ahogy a kovásztól megkel a kenyér, úgy keljen meg, növekedjen és gazdagodjon Jézus Krisztus szeretetében a Pécsi Egyházmegye egyházközségeinek közössége.

Az egymással, egy krisztusi közösségben eltöltött és megélt napból szeretetünk gazdagodhat, örömteli pillanatokat élhetünk meg, melyből töltekezhetünk és erőt meríthetünk. Ehhez teremt tökéletes alkalmat az első alkalommal megrendezésre kerülő KOVÁSZ - Pécsi Egyházmegyei Családi Fesztivál, mely 10.00 – 16.00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

A fesztivál programjai keretében kerül sor a közelmúltban teljesen megújult és megszépült Rózsakert ünnepélyes megnyitására, majd a nap zárásaként 17 órakor csatlakozni lehet államalapító Szent István királyunk, Magyarország fővédőszentjének ünnepe, nemzeti ünnepünk alkalmából Pécsen, a Dóm téren rendezendő városi ünnepség programjaihoz.

KOVÁSZ - I. Pécsi Egyházmegyei Családi Fesztivál
2022. augusztus 20. szombat, 10.00 – 16.00
A Rózsakerttől a Püspöki Palotáig

A fesztivál programjai:

10.00 Pécsi székesegyház - Ünnepélyes köszöntő

10.30 Rózsakert ünnepélyes megnyitója - A kertet megáldja: Felföldi László megyéspüspök

11.00 Rózsakert - Kaláka Együttes gyerekkoncertje

14.00 Püspöki Palota kertje - Színes feketerigó gyerekkoncert – Figura Ede előadása

15.00 Rózsakert - Bűbájos lakat – A Bóbita Bábszínház előadása

16.00 Püspöki Palota kertje - Ringató foglalkozás gyerekeknek

17.00 Dóm tér – A városi ünnepség kezdete

A fesztivál programjainak helyszínei:

  • Rózsakert: Kaláka koncert, Bóbita Bábszínház, origami, papírmerítés, kerámia festöde, selyemfestés, múzeumpedagógiai foglalkozások, mesealapú foglalkozás a Mesetérkép jóvoltából, Hungarikum Játszóház
  • Barbakán kert: íjászat, vívás, baranta, buborékfoci, élménylovagoltatás
  • Székesegyház nyugati tér: egyházi közösségek bemutatkozása a székesegyház nyugati terén, népi játékok, Tűzoltó-simogató
  • Magtár Látogatóközpont: robotika, elektronika
  • Püspöki Palota kertje: ugrálóvár, kötélkert, játékliget

A nap folyamán ingyenes idegenvezetések indulnak:

  • 11.00, 14.00 A Pécsi Egyházmegyei Könyvtár látogatása
  • 11.15 Bábos idegenvezetés gyerekeknek a székesegyházban
  • 11.15 Virágos mennyország – tematikus vezetés felnőtteknek székesegyházban

A KOVÁSZ Fesztivál minden programja ingyenesen látogatható. Személygépkocsikkal parkolni a környező utcákban lehet.

kovász web 2022 1

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó

Szentmise közvetítések banner v2