Pécsett, a Családok Házában a FEMM Health programról Kapitányné Légrádi Éva, a pécsi egyházmegye családpasztorációs munkatársa tartott előadást március 31-én Miért fontos ismernünk testünk jelzéseit? címmel.

Egy rövid elméleti áttekintést követően interaktív módon zajlott az alkalom, a résztvevők sok kérdést tettek fel a női ciklussal, a biomarkerek megfigyelésével, termékenységük meghatározásával kapcsolatban, melyek révén új információk birtokába kerülhettek.

Nagy öröm volt, hogy 3 generáció is képviseltette magát, hiszen a női cikluskövetés hasznos tudást biztosít minden nő számára, legyenek termékenységük bármely szakaszában. Olyan elméleti tudáson és megelőzésen alapuló egészségprogramba nyerhettek betekintést, amely segíti a nőket, hogy megértsék hormonális működésük és az egészségük közötti összefüggéseket. Ha megértik testük működését, képesek lesznek felismerni a női nemi működésük egészséges és kóros mintázatait. Tudni fogják, mikor kell orvosi segítségért fordulniuk, mikor termékenyek és mikor nem.

A szervezők szándéka, hogy plébániai és közösségi keretek közt minél több érintetthez eljuttassák ezt a tudásanyagot.
A témáról bővebb információk ITT találhatók.

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó

Szentmise közvetítések banner v2