A Katolikus Karitász csatlakozott a DM drogérialánc akciójához, és nehéz helyzetben lévő kisgyermekes családokat támogat egy évre elegendő pelenkával. A családok kiválasztását és az adományok célba juttatását a Karitász végzi. A pécsi csoport most annak a mágocsi családnak is segítséget nyújt, amelyet váratlan tragédia ért.

Raffael IstvanEgészséges ikreket szült, majd meghalt egy mágocsi, 23 éves fiatalasszony. Klaudia október 25-én adott életet gyermekeinek, Blankának és Noénak. A várandósság időszakában semmilyen jel nem utalt a veszélyre. Dr. Kerekes László, a dombóvári Szent Lukács Kórház főigazgatója elmondta: tizenkét órán belül három műtéti beavatkozást hajtottak végre az édesanyán, de a vérzést nem tudták elállítani. Az édesanya elhunyt, az ikrek egészségesek.

Az ember hajlamos azt gondolni, hogy ura a saját életének, de a váratlan események, látszólag értelmetlen tragédiák figyelmeztetnek törékenységünkre és végességünkre. Most ismét kénytelenek vagyunk szembesülni azzal a ténnyel, hogy az anyaság a legszebb hivatás, de egyszersmind a legnemesebb áldozat is. Ősi kultúrák és rítusok még gondosan őrizték az anyaság és a halál szoros kapcsolatának tapasztalatát. Az ókori görögök és rómaiak menyegzői menetét és gyászmenetét szinte lehetetlen volt megkülönböztetni egymástól: a különbséget az életet jelentő, fölemelt fáklya, illetve a halált jelképező lefordított fáklya jelezte. Úgy tartották, hogy a szűz meghal a nászágyon, hogy asszonyként szülessen újjá, s a vajúdó asszony a saját életét kockáztatja, hogy életet adhasson gyermekének. Anyának lenni áldozat, ahogyan azt kivételes erővel mutatta meg a 2004-ben szentté avatott Gianna Beretta Molla is, aki életét adta azért, hogy megszülethessen negyedik gyermeke.

A tragédiák és áldozatok érthetetlennek vagy sorszerűnek tűnnek a Megváltás misztériuma nélkül. Az áldozat valójában az Egyház életének középpontja. Ezért imádkozzuk a szentmise kánonjában:

„Tekints Istenünk erre az áldozatra, melyet te magad készítettél Egyházadnak! Add meg jóságosan mindazoknak, akik a szentmisében részt vesznek, hogy fölséged dicséretére Krisztusban élő áldozattá váljanak!"

A Pécsi Egyházmegye Karitász szolgálata felhívja a figyelmet arra, hogy Blanka és Noé nevére számlát nyitott édesapjuk, Raffael István, és arra buzdít, hogy ki-ki lehetőségéhez képest segítsen a családnak.

Magyarországról: OTP 11773315 - 00280903 – 00000000

Külföldről: IBAN: HU42 1177 3315 9167 2944 0000 0000

2023 december
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó