Információ:

Telefon: 06-30/373-8900

Állandó foglalkozásaink:

MI LEGYEN A CÍMEREM?

bonifac muzeumpedagogia pecsi puspoksegJátékos múzeumpedagógiai foglalkozás a keresztény állatszimbólumokról óvodások számára

A foglalkozáson résztvevő gyermekek Bonifáccal, a Székesegyházban „lakó" griff-fiókával a Noé bárkájából elkószált állatok keresésére indulnak. Menet közben felfedezik magát a Székesegyházat is.
A program második felében a témához kapcsolódó mozgásos játék illetve alkotótevékenység segít elmélyíteni a bejárás során szerzett információkat, tapasztalatokat.

Korosztály: középső- és nagycsoportosok számára
Időtartam: kb. 90 perc
Helyszín: Székesegyház és Püspöki KincsTár

A foglalkozás ára: 8 000 Ft/csoport

„KŐ KÖVÖN…” – JÁTÉKOS ISMERKEDÉS A PÉCSI SZÉKESEGYHÁZZAL

E foglalkozás során a gyerekek sétát tesznek a székesegyház körül, eközben közelről megismerkednek az épület anyagaival, formájával, méreteivel. Ezt követően felépítjük a székesegyház három építési korszakának fából készült makettjét. Végül a gyerekek kartondobozokból maguk is felépíthetnek egy négytornyú székesegyházat. A nagyobbakkal beszélgetünk magáról az építkezésről is, méricskélünk, azonosítjuk az épületen látható mértani formákat és az égtájakat.

Korosztály: 4-8 év (óvodás és 1. osztályos),
valamint 8-10 év (2-4. osztályos)
Időtartam: kb. 60 perc., ill. 90 perc
Helyszín: a székesegyház környéke és a Dóm Kőtár

A BÁTOR OROSZLÁN ÉS AZ ÁRTATLAN BÁRÁNY – JÁTÉKOS ISMERKEDÉS

A KERESZTÉNY ÁLLAT-, NÖVÉNY- ÉS SZÍNSZIMBOLIKÁVAL

A részben mozgásos játékon, részben alkotáson (címerkészítés) alapuló foglalkozás során a gyerekek ismereteket szerezhetnek az elsősorban keresztény műemlékeken, műalkotásokon található állat- és növényábrázolások, az itt alkalmazott színek szimbolikájával kapcsolatban.

Korosztály: 6-10 év

/Egy csoport max. 15 fő/

LEGYÉL TE IS TEMPLOMFESTŐ!

A székesegyház és a Dóm Kőtár látnivalói alapján a gyerekek megismerkednek a székesegyház egykori és mai belső díszítésével. Ismereteket szereznek a román és gótikus kori díszítőműhelyek működéséről: a felhasznált eszközökről, anyagokról, az alkalmazott technikákról, a román és gótikus stílus jellegzetességeiről. A foglalkozás során a gyerekek korabeli mesterek bőrébe bújhatnak, és a múzeumpedagógiai műhelyben játékos formában ők maguk is kidíszíthetik egy „templom" belső terét.

Korosztály: 6-10 és 10-14 év
Helyszín: Dóm Kőtár

KALAND A KINCSTÁRBAN

Embert próbáló feladat várja a vállalkozó kedvű nyomozókat a Püspöki KincsTárban: titkos kódok, hangfelvételek és térképek segítségével erednek az elrejtett kincsesláda és a titokzatos módon köddé vált kincsek nyomába. A játék során a résztvevők megismerkedhetnek a Püspöki KincsTárban őrzött tárgyakkal, majd számtalan mulatságos és elgondolkodtató feladat segítségével megtöltik a kiürült kincsesládát.

Korosztály: 8-14 év
Időtartam:
Helyszín: Püspöki Kincstár

muzeumpedagogia 02

KOCKÁRÓL KOCKÁRA:

„KÉPREGÉNYEK" A PÉCSI

SZÉKESEGYHÁZBAN

énetek értelmezését. A foglalkozáson a képregény „elődeiről" beszélgetünk: megvitatjuk, hogyan épül fel egy képregény, a műalkotások reprodukcióin mA foglakozás a képregények és székesegyház képsorainak hasonlóságait veszi alapul. Ez a párhuzam megkönnyíti a bibliai történetek befogadását és a más műalkotásokban ábrázolt tört

egfigyeljük a képregény műfaji sajátosságait, és játékos feladatok segítségével mélyítjük el az így megszerzett ismereteket. Végül a gyerekek néhány bibliai történetből rövid kép

regénycsíkokat is rajzolnak.

Korosztály: 10-14 és 14-18 év

Ünnepi foglalkozásaink:

MI VAN A NYÚLON TÚL? - A HÚSVÉT IGAZI AJÁNDÉKA

A húsvéti múzeumpedagógiai foglalkozás során a gyerekek a Püspöki KincsTár tárlatában játékos feladatlap segítségével kereshetik meg a húsvéti ünnepkör emblematikus tárgyait. Ezt követően – életkoruknak megfelelő módon – képzőművészeti alkotások segítségével, sok beszélgetéssel feldolgozzuk a nagyheti eseményeket. Végül a témához kapcsolódó kézműveskedéssel zárjuk a foglalkozást.

Korosztály: 7-11 év

muzeumpedagogia 03

MIKULÁS NAPI MÚZEUMPEDAGÓGIAI FOGLALKOZÁS

Mikulás-napi foglalkozásainkon sok-sok kép, játék és kézműveskedés segítségével megismerkedünk Szent Miklós legendájával.

Korosztály: 5-8 év

ANGYALLESEN A SZÉKESEGYHÁZBAN - ADVENTI MÚZEUMPEDAGÓGIAI FOGLALKOZÁS

A foglalkozás során közösen felkutatjuk a székesegyházban rejtőző angyalokat, majd vetítés, beszélgetés és különböző játékok segítségével „közelebbről” is megismerkedünk velük. Ezt követően a gyerekek maguk is készíthetnek angyalokat különböző technikákkal.

Korosztály: 6-10 év
Időtartam: 90-120 perc
Helyszín: Székesegyház és Püspöki KincsTár

SZIMATOLJ, FÜLELJ, TAPINTS! RENDHAGYÓ ISMERKEDÉS A KARÁCSONY TITKÁVAL

- adventi múzeumpedagógiai foglalkozás 6-12 éveseknek

Milyen hangokat hallhattak, milyen szagokat érezhettek a pásztorok a betlehemi jászol előtt? például ezekre a kérdésekre is választ keresünk új adventi múzeumpedagógiai foglalkozásunkon, ahol az érzékszerveink és egy, a Püspöki KincsTárban található műalkotás segítségével idézzük fel a karácsonyi eseményeket, majd a gyerekek különleges alkotó munkában is részt vehetnek.

Korosztály: 6-12 év
Időtartam: 60-90 perc

/Egy csoport max. 15 fő/

Tematikus foglalkozásaink megrendelhetőek az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címen.
A múzeumpedagógiai foglalkozásainkhoz kötődő praktikus tudnivalókat itt találják.

2024 május

2024. 05. 19. - 2024. 05. 19.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.