2021.12.25.

Több év szünet után újra karácsony vigíliáját ünnepelték Kisbudméron

V_V09463

2021. december 24-én délután megtelt a Kisboldogasszony-templom Kisbudméron, ahol több év szünet után idén újra szentmisére gyülekezhettek a hívek. A településen, ahol éveken át igeliturgián ünnepelhették Krisztus születését, idén az ünnep előestéjén vigília szentmisét mutatott be Felföldi László megyéspüspök.

Kisbudmér – község Baranya megyében, a Bólyi járásban. Budmer néven már az 1200-as évek végéről lehet találni említést a településről levéltári gyűjteményben. 2019-es adatok szerint becsült népessége 112 fő. Római katolikus Kisboldogasszony-temploma 1811-ben épült, orgonáját a nagy múltú Angster Orgona- és Harmóniumgyár építette. Egyházközsége a bólyi plébánia filiájaként működik a Pécsi Egyházmegye Mohácsi Esperesi Kerületében.

A falu katolikus egyházközsége már több éve nem ünnepelhette a Megváltó születését december 24-én bemutatott szentmisén a Kisboldogasszony-templomban. 2021. december 24-én Felföldi László megyéspüspök érkezett a közösséghez és mutatott be ünnepi szentmisét a zsúfolásig megtelt templomban.

Felföldi Lászlót 2020 novemberében nevezte ki a Pécsi Egyházmegye főpásztorává Ferenc pápa. A megyéspüspök az eltelt alig egy év alatt bejárta az egész egyházmegyét. Eljutott a legszegényebb területekre is, de mindenhova szeretetet, reményt és az evangélium örömhírét közvetítve a hívek felé.

Fotó: Csobán Róbert

Pécsi Egyházmegye

Címkék

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.