December 7-én, pénteken délután tartották a mohácsi Park utcai iskolában a tagóvodával közösen az Adventi udvar rendezvényt.

Ludas, libás mondókáktól, versektől, daloktól, játékoktól volt hangos az óvoda Szent Márton napjának hetében. A gyerekek a hét folyamán megismerkedtek Szent Márton legendájával, a jeles naphoz kötődő népszokásokkal, hiedelmekkel, időjóslásokkal, népi rigmusokkal.

Augusztus utolsó hetének három napján a Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola és Óvoda intézményében hittanos tábort szerveztek a leendő első osztályosoknak a Szent Ferenc Óvodával közösen, hiszen a gyerekek nagy része onnan érkezett.

Az óvodavezető szervezésében, és a Pécsi Egyházmegye anyagi támogatásával lelkinapon vett részt Veszprémben a Szent Mór Katolikus Óvoda nevelőtestülete.

A komlói plébánia hittanosai a megújult plébániaépületben táboroztak Mánfán júliusban. Szelléné Fürbach Erika hitoktató írását közöljük.

LD honlap logó