A Pécsi Egyházmegyei Könyvtár könyvtárlátogatási bemutatót hirdetett 2022. március 10-re, melyre Pécsről és környékéről érkeztek érdeklődők minden korosztályból.

A látogatók csaknem egyórás szakmai vezetés keretében megismerkedhettek a Janus Pannonius utca 8. alatti, egykor kanonoki lakóházként funkcionáló, ma a könyvtárnak otthont adó épülettel, és az abban otthonra talált bibliotéka és elődgyűjteményeinek történetével. Az érdeklődők bepillantottak a könyvtári munka egyes részleteibe, képet kapva a Pécsi Egyházmegyei Könyvtár gyűjteményeiről és azok kutatási lehetőségeiről.

A tavaszi könyvtárnyitogató alkalmak március 19-én tovább folytatódnak, melyre nagy szeretettel várják az érdeklődőket. Regisztrálni a Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!  címen lehet.

Fotó: Schelmczer-Pohánka Éva

LD honlap logó