A négy mohácsi katolikus nevelési intézmény mintegy kilencven dolgozója vett részt lelkigyakorlaton advent harmadik hétvégéjén.

IMG 20171215 155321A Pécsi Egyházmegye két óvodát és két általános iskolát tart fenn Mohácson. A Duna-parti város katolikus intézményeinek dolgozói idén közös lelkigyakorlatot tartottak Barics Gábriel, bicsérdi plébániai kormányzó vezetésével. A zárdatemplomban a közös szentségimádást követően az atya tanúságot tett az összegyűlt munkatársaknak arról, hogyan is lett ő pap, kinek a segítségével találta meg ezt a hivatást. Beszélt arról is, hogy az adventi időszak ösztönözhet minket arra, hogy aggodalmainkon, félelmeinken és előítéleteinken felülemelkedjünk, hogy szabadon megnyíljunk Isten akaratának teljesítésére. Buzdította és bátorította hallgatóságát a bűneik megvallására, és az örömhír megismerésére.

A bátorító szavak után kiscsoportos beszélgetések kezdődtek, a Szent Ferenc Óvoda épületében. A munkatársak arról beszélgettek, ki hogyan készül az ünnepre, az advent időszaka mire ad lehetőséget számukra.

Szinte minden kiscsoportos beszélgető körben az egymásra figyelésről, a segítségadásról, az örömről, a várakozásról, a szeretetről, és a szálláskereső szent család hagyományának újrateremtéséről beszélgettek a kollégák. A délután zárásaként egy szerény agapén tudott még kilencven munkatárs kötetlenül beszélgetni, együtt lenni.

2024 July
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

No events

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely