Augusztus utolsó hetének három napján a Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola és Óvoda intézményében hittanos tábort szerveztek a leendő első osztályosoknak a Szent Ferenc Óvodával közösen, hiszen a gyerekek nagy része onnan érkezett.

noe tabora 03 BK
Az elsősök tanítói és az óvodapedagógusok nagy gondossággal közösen építették fel a tábor programját Noé történetéhez kapcsolódóan, projektmódszerrel. A bibliai ismeretek átadása mellett megismerték egymást és az új osztályközösséget, betekinthettek az iskolai életbe, ezzel megkönnyítve az óvoda és az iskola közötti átmenetet. A szülők és a gyerekek is lelkesen fogadták a lehetőséget, amelyet a fenntartó Pécsi Egyházmegye támogatásával sikerült megvalósítani. A három nap programját a következő tevékenységek tették változatossá: ismerkedős és csapatépítő játékok, Kett-módszeres történet-feldolgozás, barkácsolás többféle technikával, mozgásos feladatok, énekek, állatkerti kirándulás, közös fagyizás, elcsendesülés és hálaadás. Mindeközben alkalom nyílt egymás jobb megismerésére. Az elkészült munkákból utolsó nap az iskola kápolnájában egy hálaadó oltárt is készítettek, ami mellett Battonyai János káplánnal közösen imádkoztak, énekeltek. A tanterem faliújságára tett hatalmas bárka, amelynek utasai az 1. osztály tanulói, minden nap felidézi a tábor szép emlékeit.

2024 July
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

No events

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely