A mohácsi katolikus köznevelési intézményeknek tartott lelkigyakorlatot Udvardy György pécsi megyéspüspök, Sümegi József egyházmegyei tanfelügyelő és Bognár Attila András plébános Mohácson.

Lelkigyakorlat pedagógusoknak Mohácson (2015)Kilencvenen vettek részt az idei tanév első lelkigyakorlatán, Mohácson. A mohácsi katolikus köznevelési intézményeknek eddig külön szervezték lelki napjaikat, idén először tartották együtt a kétnapos rendezvényt.

Pénteken Sümegi József egyházmegyei tanfelügyelő bevezető előadásában beszélt a pedagógus értékéről és fontosságáról, arról, hogy milyen egy katolikus pedagógus. A tanfelügyelő különböző kérdéseket vetett fel. Mi a pedagógus hivatása? Mitől jó egy pedagógus, mitől jó az iskola? Mitől lesz katolikus az iskola? Mi az egyház elvárása a katolikus pedagógusokkal szemben? A kérdések önvizsgálatra vezették rá a hallgatóságot.

A tanfelügyelő előadása után Udvardy György megyéspüspök az emberi lét kérdéseiről, az egyház emberképéről, valamint a torz és a valós Istenképről elmélkedett. A főpásztor háromszor negyvenöt percben foglalata össze gondolatait a témákról, az egyház emberképéről.

Péntek este közös vacsorával egybekötött beszélgetést tartottak a résztvevőknek. A szombat reggeli közös szentmisét követően a helyi plébános, Bognár Attila András atya beszélt az emberi üdvösségről, üdvözülésről. Délben ünnepi ebéd zárta a lelkigyakorlatot.

2024 July
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

No events

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely