A liturgikus év ünnepeihez kapcsoltan őszi hálaadó nyílt napra hívták a mohácsi Szent Ferenc Katolikus Óvoda munkatársai a gyermekeket, szüleiket és nagyszüleiket az óvodába.

Őszi hálaadó nap a mohácsi Szent Ferenc Katolikus ÓvodábanSzázhúsz óvodás gyermek mellett számos szülő, nagyszülő és kistestvér készített közösen asztali díszeket, őszi dekorációkat, játékokat különböző őszi terményekből. Az elkészült alkotásokból kiállítást készítettek az óvoda folyosóján.

A vidám, tartalmas délelőttből nem hiányozhatott a reggeli sem, amelyet közösen fogyasztottak el a vendégek.

Ezt követően a gyermekek őszt idéző versekből, énekekből összeállított műsora következett; így köszöntötték az óvodások ezt a színekben pompázó, gazdag ajándékokat adó évszakot.

A délelőtt végén a gyermekek hálaadó énekei mellett Dallos Tamás káplán atya megszentelte a gyermekek alkotásait, az őszi terményeket. Beszélt a teremtett világ védelméről és a földeken dolgozó emberekről, akik a betakarítás időszaka után megkezdhetik jól megérdemelt téli pihenésüket.

A rendezvény közös imádsággal és hálaadó énekekkel zárult.

2024 July
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

No events

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely