Február 2-án, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén a Szent Mór Iskolaközpont Óvodájának közössége az iskola Szent Kereszt Kápolnájában gyertyaszentelésen vett részt, valamint Szent Balázs püspök és vértanú emlékére Balázs-áldásban is részesült.

A szentelményeket Nagy Norbert atya szolgáltatta ki.

A szentelményeket Nagy Norbert atya szolgáltatta ki. Mindegyik óvodai csoport a csendes percek alkalmával készült fel az ünneplésre. Az óvónők előkészítették a kis gyertyákat, valamint egy-egy nagy gyertyát is a gyermekek és a csoportok számára. A megszentelt kicsi gyertyákat a gyerekek hazavitték otthonaikba, a nagy gyertyákat pedig a csoportszobákban helyezték el: fényükben a csendes percekben gyönyörködhetnek a gyerekek.

A gyertyaszentelést követően Norbi atya beszélgetett a gyerekekkel Balázs püspök életéről és jó tetteiről. A gyógyító püspök közbenjárását kérve adott torokáldást mindegyik gyermek és felnőtt részére.

„Ez a szent halálig küzdött Istenének törvényéért,
nem félt a gonoszok szavától,
mert életének alapja szilárd kőszikla volt."

(Szent Balázs püspök és vértanú szentmiséjének kezdő éneke)

2024 April
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Közelgő események

No events

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely