A Helikoni Ünnepségek 2016 rendezvényen a pécsi Szent Mór Katolikus Iskolaközpont tanulói fődíjat nyertek és arany minősítést is szereztek. Az idei fesztiválon nyolc helyszínen és 18 kategóriában több mint háromezer tanuló indult.

Április 21-23. között Keszthelyen zajlott a dunántúli középiskolás korosztály nagy hagyományokkal rendelkező, kétévente megrendezett Helikoni Ünnepségek elnevezésű kulturális seregszemléje, ahol a pécsi Szent Mór Iskolaközpont leánykara 2014 után most ismét fődíjat nyert. A gimnázium vegyeskara arany fokozatot ért el, másodikként a kategóriájában induló 22 vegyeskar közül, valamint megkapta a Magyar Kodály Társaság elismerő oklevelét is, „Kodály szellemiségét képviselő magas színvonalú művészi teljesítményéért".

A kórusok vezetői: Tumpekné Kuti Ágnes és Stauróczky Balázs.

Ezzel az olaszországi sikereik után most újabb kimagasló eredményt ért el a pécsi Szent Mór Katolikus Iskolaközpont.

helikon 2016 fodijas lanykar dijatado galaRajtuk kívül a Ritmusvarázs ütőegyüttes, Sándor Luca és Paczur Hanna arany minősítést, Örkényi Zsuzsanna ezüst minősítést, Lukáts Borbála, Bánkuti Csenge és Budavári Sebestyén, valamint Mremi Liza pedig bronz minősítést kapott.
A Ritmusvarázs ütőegyüttes szerepelhetett a díjkiosztó gálán is, Sándor Luca pedig az egyéb kategóriába tartozó Slam poetry műfajban a kategória fődíját nyerte el.

A Helikoni Ünnepségeket a mai formában Sági Károly, Szabolcs Ottó és Merényi Elemér indította újra 1958-ban. A nyolcvanas évekig kisebb-nagyobb átalakulásokkal, néha hullámvölgyekkel, de minden második évben megrendezték a programot. Idén több mint háromezer diák 18 kategóriában mutatta be tudását a Helikon Kastélymúzeumban, az Amazon Házban, a Balaton Színházban, a Festetics György Zeneiskolában, a Balatoni Múzeumban, a Sportcsarnokban, a Fejér György Városi Könyvtárban és a Muskátli Kávézóban.

2024 July
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

No events

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely