Április közepén Törökországban rendezi a Nemzetközi Iskolai Sportszövetség a tájfutó világbajnokságot, ahol a Szent Mór Katolikus Iskolaközpont két csapata képviseli hazánkat.

A megmérettetésre összesen 21 ország nevezett. A versenyre Kínából, Brazíliából és Új-Zélandról is érkeznek.

Három versenyszám: sprint, normál táv és váltófutás szerepel az Iskolai Tájékozódási Futó Világbajnokság programjában. Magyarországról a Szent Mór Katolikus Iskolaközpont fiú- és lánycsapatának nevezését is elfogadták a szervezők. A csapattagok mindannyian a PVSK tájfutói. Vannak köztük többszörös egyéni és csapat magyar bajnokok is, de az egyik legesélyesebb futó, Viniczai Csenge Ifjúsági Európa-bajnokságon és Junior Világbajnokságon is részt vett már.

Az elmúlt három évben a Tájékozódási Futó Diákolimpia legeredményesebb iskolájának járó különdíjat is a Szent Mór sportolói érdemelték ki.

Bayer László, a Szent Mór Katolikus Iskolaközpont igazgatóhelyettese elmondta:

„Az Iskolai Tájékozódási Futó Világbajnokság április 18-24. között lesz a törökországi Antalyában. A verseny nehéz, sziklás terepen lesz, de a Szent Mórosok jó esélyekkel indulnak a színvonalas küzdelemben.”

2024 July
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

No events

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely