Ezt a mottót választotta a február 17-én rendezett német nemzetiségi projektnapon a mohácsi Boldog Gizella Katolikus Általános Iskolájának német munkaközössége.

boldgo gizi nemet projektnap 05

Az intézmény Pedagógiai Programjában kiemelt figyelmet fordítanak a hazai németség kultúrájának, értékeinek közvetítésére, a német hagyományok és szokások átörökítésére.

A projektnap délelőttjén az alsó tagozatosok kreatív kézműves foglalkozáson vettek részt, a népviselettel, népi játékokkal és gyógynövényekkel ismerkedtek, táncokat tanultak. A felsősök forgószínpadszerűen teljesítettek érdekes feladatokat különböző állomásokon. Kipróbálhatták a gyertyaöntést, kékfestést és a hímzést is. A tartalmas délelőtti foglalkozásokat közös kulturális program követte, amelyen az iskola énekesei, táncosai, zenészei, színjátszói mutatták be tudásukat. A Park Utcai Katolikus Általános Iskola tanulói – vendégként – egy zenés színdarabot játszottak el. A hagyományokhoz híven kiállítást is rendeztek népviseleti ruhadarabokból, különböző használati tárgyakból, a tanulók, szülők és nevelők gyűjtőmunkájának köszönhetően.
A délutáni német vers- és prózamondó versenyen a felsős tanulók mérhették össze tudásukat.
A projektnap a mindennapi, megszokott tanórák rendjét a gyerekek és pedagógusok lelkes együttműködésével tette színesebbé, mozgalmasabbá, értékesebbé.

2022 October
M T W T F S S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

No events

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely