2016 októberében második alkalommal hirdette meg az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Kincses Kultúróvoda pályázatot azzal a céllal, hogy erősítse az óvodai és a kulturális intézményrendszer együttműködését, illetve elősegítse, hogy az óvodák egyre tudatosabban vegyék igénybe a kulturális intézmények kínálta lehetőségeket.

A komlói Kodály Zoltán Ének-zenei Katolikus Általános Iskola Szent Bernadett Tagóvodája is sikeres pályázatot nyújtott be.

Kincses Kulturovoda cim 01A pályázati kiírást elolvasva nevelőtestületünk azt érezte, hogy ez a pályázat mintha a mi óvodánkat tükrözné. A mindennapok alapfeladatain túl megvalósuló programok tartalma, az óvodapedagógusok szemlélete köszönt vissza a pályázat soraiból. Mondta Schalpha Anett tagóvoda vezető.
Az óvodapedagógusok fontos feladatnak tekintik a magyar népi kultúra ápolását, a gyermekekkel élményeken, tevékenységeken keresztül történő megismertetését. Ennek megélését népi kismesterségek kipróbálásán, népmesék, népdalok, néphagyományok gyakorlásán keresztül valósítják meg.
Szoros kapcsolatot ápolnak a színházzal, közösségek házával, múzeummal, könyvtárral. A közintézmények gyermekprogramjait az óvodába járó gyermekek rendszeresen látogatják, a pályázat segítségével ezt a kapcsolatot szeretnék még tartalmasabbá tenni, szorosabbra fűzni.
A zenei általános iskola tagintézményeként a zenei nevelés kiemelt szerepe jelenik meg a tehetségcsoport kialakításában, működtetésében.

2022 January
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

No events

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely