2017. szeptember 6. és 13. között Mohács testvérvárosában, Bensheimban járt a Park Utcai Katolikus Általános Iskola 18 tanulója.

A Geschwister-Scholl-Schuléval közel 30 éve fennálló testvérkapcsolat során már több száz diák próbálhatta ki megszerzett német nyelvtudását a gyakorlatban is. Az egy hét alatt a diákok családoknál laknak, így jobban megismerhetik a helyi szokásokat. Az így eltöltött idő intenzívebb nyelvgyakorlásra ösztönöz, és barátságokat kovácsol, amelyek sokszor az iskolai kereteket is kinövik, és hosszú évekig összekötik a programban részt vevő gyerekeket.

Mohacsrol Bensheimba 01 900

Az egy hét alatt a városnézésen kívül a programok között szerepelt közös kirándulás a Hessen parkba, amely a helyi építészeti stílust mutatja be skanzen formájában, valamint a „Felsenmeer” (Kőtenger) nevű helyre, amely különleges keletkezésének és élővilágának köszönhetően természetvédelmi terület. Ezen kívül iskolai sportfelmérésben és projektnapon vehettek részt a tanulók, amelynek témája a Fa mint alapanyag; fenntarthatóság és újrahasznosítás volt. A Németországba vezető úton a résztvevők megnézték a festői Heidelberg városát, hazafelé látogatást tettek Passauban, ahol a Szent István dómot csodálták meg, valamint tiszteletüket tették Boldog Gizella sírjánál.

A bensheimi diákok viszontlátogatására előreláthatólag június elején kerül sor. Az utazást anyagilag támogatta a Szajki Német Önkormányzat, a Szekcsői Németek Nemzetiségi Önkormányzata, a Mohácsi Német Önkormányzat valamint Mohács Város Önkormányzata.

2024 July
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

No events

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely