„Vannak tevékenységek, amelyek a pénztárcát gazdagítják, és vannak olyanok, amik a szívet és a lelket.”  Ilyen szolgálatot végez Dr. Farkasné Székely Kamilla, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete pécsi szervezetének alapítója, aki a Nagycsaládosok Országos Egyesülete ajánlására 2021-ben a Civilút Alapítvány Odaadó díját nyerte el Közösségi kategóriában. A díjjal azokat a civil szektorban tevékenykedő kiválóságokat ismeik el, akik különös odaadással dolgoznak a fogyatékossággal élőkért, az idősekért és a családokért. Tevékenységükkel maradandó értéket teremtenek, közösségszervező vagy szakmai munkájuk példaként állítható a társadalom elé.

Dr. Farkasné Székely Kamilla a Pécsi Székesegyház Nagycsaládos Egyesületének egyik alapító tagja, aki 2002-ig a szervezet elnökeként tevékenykedett. Jelenleg programokat, képzéseket szervez, pályázatokat ír és projektvezetőként koordinálja azok végrehajtását, kapcsolatot tart az állami és civil szervezetekkel. Nyolc gyermeke és 25 unokája van.

A Pécsi Székesegyház Nagycsaládos Egyesülete 1989-ben alakult meg és már induláskor élő közösségként kezdték el aktív tevékenykedésüket a helyben élő nagycsaládosokért. Kezdetekben a pécsi székesegyház plébániája adott otthont találkozóiknak, ezt a helyet tekintik egyesületük bölcsőjének, amelyet nevükben és az egyesület logójában egyaránt őriznek. Céljuk az élet, az anyaság védelme, a nagycsaládos értékek felmutatása, a családok érdekvédelme, közösség szervezése, az egy férfi és egy nő elköteleződésén alapuló házasságért és a jövő generációért érzett felelősség megerősítése.

1993 áprilisában csatlakoztak a Nagycsaládosok Országos Egyesületéhez. Taglétszámuk több mint 200 családból áll, a közösséget mintegy 1300 ember alkotja. 2019. szeptember 1-én, fennállásuk harmincadik évfordulóján munkájuk elismeréséért a Város Napja alkalmából rendezett ünnepségen a Pécs városa által adományozott Pro Communitate díjat vehették át.

Dr. Farkasné Székely Kamilla a díj kapcsán a Civilút Alapítvány YouTube-csatornáján nyilatkozott:

 

 Pécsi Egyházmegye

2024 June
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó

Szentmise közvetítések banner v2