Felföldi László pécsi megyéspüspök videóüzenetben szól a házasság világnapja alkalmával a családokhoz.

A főpásztor a Teremtés könyvének első fejezetét idézve (vö. Ter 1,27-31) kezdte beszédét, amelyet online közvetítésen keresztül érhettek el a hívek. Mivel püspök atya nem tudott jelen lenni a házasság világnapja alkalmával szervezett programon február 6-án, szombaton a Pécsi Székesegyházban, az elektronika segítségével szólt a családokhoz, különös tekintettel a házaspárokra. Ennek során kiemelte, Isten megteremtette az embert férfinak és nőnek, ez a család alapja!

„Krisztus első csodatételével a kánai menyegzőn (vö. Jn 2,1-11)  felfedi minden házasság titkát, hiszen, amikor a vízből finom bor lesz, akkor minden egymásra találó nőben és férfiben a szerelem éltetővé válik. Ez a csoda kísérje a családok életét és mindazokat, akik keresik ennek reményét!”

A főpásztor hangsúlyozta azt is, hogy a jelen nehézségei mellett különösen fontos, hogy ehhez a teremtés titkához visszataláljon az ember. „A család az egyetlen lehetőség arra, hogy a gyermekek érett, tanúságtevő felnőttekké váljanak! Ez egy ajándék!” – emelte ki Felföldi László pécsi megyéspüspök, majd külön szólt a férfiakhoz, akiket arra kért, hogy ebben az időszakban, a mai körülmények mellett vállalják az életnek azt a feladatát, amely a család védelmezését jelenti. Mert csak ennek az erős jóságnak a biztonságában lehet megtalálni a szeretet békéjét és örömét, amelyben a feleségek túlcsordulóan terítik meg a család asztalát. Végül Szent II. János Pál pápa szavaival zárta üzenetét, ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy a szentatya különösen szépen ír a házasságokban lévő szeretetről és békéről, így erősítve a párokat. „A család, a nagy kinyilatkoztatás legyen a másik felfedezése: először a házastársak kölcsönös felfedezése, majd a tőlük született gyermeké. Amelyre a házastársak megesküdnek, hogy egymáshoz jóban és rosszban mindhalálig hűségesek maradnak, de ez csak a szépszeretet dimenziójában lehetséges! A mai ember ezt a modern hírközlő eszközökből nem tudja megtanulni. A szépszeretetet az ember az imádságban tanulja meg! A Szentlélek, a szép szeretet forrása csak az ilyen elrejtettségben működik. Jézus nem csupán József és Mária szívében ébresztette fel ezt a szeretetet, hanem felébreszti minden olyan házaspár szívében, akik készek meghallani Isten szavát és megtartani azt.

Minden család jövője ettől a szeretettől, a házastársak, a szülők, a gyermekek és az összes nemzedékek kölcsönös szeretetétől függ. A szeretet a család erejének és egységének igazi forrása!”

Püspök atya megerősítve a híveket, arra hívta a családokat, hogy itt, a Pécsi Egyházmegye területén együttesen támogassák azokat a testvéreiket, akik keresik Isten szeretetének életet adó békéjét és örömét!

2023 October
M T W T F S S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Közelgő események

Férfitalálkozó:
Paks -
2023. 10. 06. - 2023. 10. 06.
Férfitalálkozó:
Tamási -
2023. 10. 13. - 2023. 10. 13.
Német nyelvű szentmise:
Pécsi székesegyház -
2023. 10. 15. - 2023. 10. 15.
Szabadegyetem:
Pécs, Magtár Látogatóközpont -
2023. 10. 18. - 2023. 10. 18.
Férfitalálkozó:
Dombóvár -
2023. 10. 20. - 2023. 10. 20.

Köznevelési Intézmények

Hasznos információk:

 

  • az óvodák, iskolák életéről,
  • beiratkozásról,
  • előkészítő foglalkozásokról

Szabadegyetem

Népszámlálás

Népszámlálás

Népszámlálás

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség