Felföldi László pécsi megyéspüspök videóüzenetben szól a házasság világnapja alkalmával a családokhoz.

A főpásztor a Teremtés könyvének első fejezetét idézve (vö. Ter 1,27-31) kezdte beszédét, amelyet online közvetítésen keresztül érhettek el a hívek. Mivel püspök atya nem tudott jelen lenni a házasság világnapja alkalmával szervezett programon február 6-án, szombaton a Pécsi Székesegyházban, az elektronika segítségével szólt a családokhoz, különös tekintettel a házaspárokra. Ennek során kiemelte, Isten megteremtette az embert férfinak és nőnek, ez a család alapja!

„Krisztus első csodatételével a kánai menyegzőn (vö. Jn 2,1-11)  felfedi minden házasság titkát, hiszen, amikor a vízből finom bor lesz, akkor minden egymásra találó nőben és férfiben a szerelem éltetővé válik. Ez a csoda kísérje a családok életét és mindazokat, akik keresik ennek reményét!”

A főpásztor hangsúlyozta azt is, hogy a jelen nehézségei mellett különösen fontos, hogy ehhez a teremtés titkához visszataláljon az ember. „A család az egyetlen lehetőség arra, hogy a gyermekek érett, tanúságtevő felnőttekké váljanak! Ez egy ajándék!” – emelte ki Felföldi László pécsi megyéspüspök, majd külön szólt a férfiakhoz, akiket arra kért, hogy ebben az időszakban, a mai körülmények mellett vállalják az életnek azt a feladatát, amely a család védelmezését jelenti. Mert csak ennek az erős jóságnak a biztonságában lehet megtalálni a szeretet békéjét és örömét, amelyben a feleségek túlcsordulóan terítik meg a család asztalát. Végül Szent II. János Pál pápa szavaival zárta üzenetét, ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy a szentatya különösen szépen ír a házasságokban lévő szeretetről és békéről, így erősítve a párokat. „A család, a nagy kinyilatkoztatás legyen a másik felfedezése: először a házastársak kölcsönös felfedezése, majd a tőlük született gyermeké. Amelyre a házastársak megesküdnek, hogy egymáshoz jóban és rosszban mindhalálig hűségesek maradnak, de ez csak a szépszeretet dimenziójában lehetséges! A mai ember ezt a modern hírközlő eszközökből nem tudja megtanulni. A szépszeretetet az ember az imádságban tanulja meg! A Szentlélek, a szép szeretet forrása csak az ilyen elrejtettségben működik. Jézus nem csupán József és Mária szívében ébresztette fel ezt a szeretetet, hanem felébreszti minden olyan házaspár szívében, akik készek meghallani Isten szavát és megtartani azt.

Minden család jövője ettől a szeretettől, a házastársak, a szülők, a gyermekek és az összes nemzedékek kölcsönös szeretetétől függ. A szeretet a család erejének és egységének igazi forrása!”

Püspök atya megerősítve a híveket, arra hívta a családokat, hogy itt, a Pécsi Egyházmegye területén együttesen támogassák azokat a testvéreiket, akik keresik Isten szeretetének életet adó békéjét és örömét!

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2023 December
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Férfitalálkozó:
Szigetvár -
2023. 12. 15. - 2023. 12. 15.
Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2023. 12. 17. - 2023. 12. 17.
Szállást keres a Szent Család:
-
2023. 12. 23. - 2023. 12. 23.
Püspöki adventi gyertyagyújtás Pécs főterén:
-
2023. 12. 23. - 2023. 12. 23.
Éjféli szentmise a székesegyházban:
-
2023. 12. 24. - 2023. 12. 25.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség