Személyi változások a Pécsi Egyházmegyében
Az egyházmegye lelkipásztori ellátásának biztosítására – az érintett személyekkel való előzetes egyeztetést követően – Felföldi László megyéspüspök úr 2026. augusztus 1-jei hatállyal az alábbi személyi és területi változtatásokat rendelte el:
Mons. Dr. Cziglányi Zsolt pápai káplán, kozármislenyi plébános urat, saját kérésére – köszönetnyilvánítása mellett – felmentette a plébánosi hivatal alól és nyugállományba helyezte.
Kovács József káplán urat felmentette a kápláni beosztása alól, és – az ifjúsági-, hivatás- és ministránsreferensi szolgálatának érintetlenül hagyása mellett – kinevezte plébánosnak Kozármislenybe.
Dr. Fekete Zoltán káplán urat – saját kérésére – felmentette a Pécs-Székesegyházi Plébánia kápláni beosztása alól, és elengedte a Magyar Sarutlan Kármelita Delegációba, hogy a szerzetesi jelöltidőt megkezdhesse.
Mihovics Szebasztián káplán urat Mohácsról a Pécs-Székesegyházi Plébániára helyezte.
Lápossy Péter urat – tanulmányi szabadsága lejártával – kinevezte káplánnak Mohácsra.
Mons. Dr. Kvanduk Frigyes általános helynök urat – más megbízatásainak érintetlenül hagyásával és köszönetnyilvánítása mellett – felmentette a Pécs-Jézus Szíve Plébánia ellátása alól.
Dr. Simon-Wagner István helyettes bírósági helynök, plébános urat a Pécs-Szent Ferenc Plébániáról áthelyezte a Pécs-Jézus Szíve Plébániára plébánosnak.
A Pécs-Szent Ferenc Plébániát megszűntette és templomigazgatósággá minősítette át. A megszűnő plébánia területét a Pécs-Székesegyházi Plébániához csatolta.
Lovász László Rajmund OFM kisegítő lelkész urat kinevezte a Pécs-Szent Ferenc Templomigazgatóság templomigazgatójává.
A Kővágószőlősi Plébániát megszűntette, és a Bicsérdi Plébánia filiájává minősítette át.
Serban Valentin plébános urat Hőgyészről Vajszlóra helyezte át plébánosnak.
Nagy Norbert urat – betegszabadságáról visszatérve – kinevezte plébánosnak Hőgyészre.
Dr. Csigi Péter kisegítő lelkész urat felmentve az irgalmasrendi Szent Sebestyén-templomban végzett szolgálata alól, három évre elengedte az angliai magyar hívek lelkipásztori szolgálatára Londonba.
Csicsó János lelkész urat – miután befejezte a külföldi magyarok körében végzett szolgálatát – elengedte az angliai Brentwoodi Egyházmegye szolgálatára.
Az újonnan szentelt, papságra készülő diakónusokat – egymást váltva – a Pécs-Székesegyházi Plébániára küldte lelkipásztori gyakorlatra. Dr. Szanyi Norbert 2026. augusztus 1-jétől, Perczel Ágoston 2027. február 1-jétől kezdi meg féléves gyakorlatát. A másik félévet a szemináriumban töltik tanulmányi felkészüléssel.
Örömmel adjuk hírül, hogy a Magyarok Nagyasszonya Ferences Rendtartomány – a megyéspüspök úr hívására és beleegyezésével – háromfős fiókházat (domus filialis) alapít Pécsett. Tagjai: P. Dr. Orosz András Lóránt OFM, P. Lovász László Rajmund OFM, P. Bécser Péter Róbert OFM. A Szent Ferenc-templom, ill. a saját rendi intézményeik és sokrétű feladataik ellátása mellett, többek között az irgalmasrendi Szent Sebestyén-templom lelkipásztori szolgálatát is vállalják.
Forrás: Pécsi Egyházmegyei Hivatal
KÖZELGŐ ESEMÉNYEK
-
- 2026.06.28.
-
- 2026.07.04.
-
- 2026.07.04.
-
- 2026.07.06.
-
- 2026.07.07.