2026.06.28.

Személyi változások a Pécsi Egyházmegyében

pem-cimer_640x378_mk

Az egyházmegye lelkipásztori ellátásának biztosítására – az érintett személyekkel való előzetes egyeztetést követően – Felföldi László megyéspüspök úr 2026. augusztus 1-jei hatállyal az alábbi személyi és területi változtatásokat rendelte el:

Mons. Dr. Cziglányi Zsolt pápai káplán, kozármislenyi plébános urat, saját kérésére – köszönetnyilvánítása mellett – felmentette a plébánosi hivatal alól és nyugállományba helyezte.

Kovács József káplán urat felmentette a kápláni beosztása alól, és – az ifjúsági-, hivatás- és ministránsreferensi szolgálatának érintetlenül hagyása mellett – kinevezte plébánosnak Kozármislenybe.

Dr. Fekete Zoltán káplán urat – saját kérésére – felmentette a Pécs-Székesegyházi Plébánia kápláni beosztása alól, és elengedte a Magyar Sarutlan Kármelita Delegációba, hogy a szerzetesi jelöltidőt megkezdhesse.

Mihovics Szebasztián káplán urat Mohácsról a Pécs-Székesegyházi Plébániára helyezte.

Lápossy Péter urat – tanulmányi szabadsága lejártával – kinevezte káplánnak Mohácsra.

Mons. Dr. Kvanduk Frigyes általános helynök urat – más megbízatásainak érintetlenül hagyásával és köszönetnyilvánítása mellett – felmentette a Pécs-Jézus Szíve Plébánia ellátása alól.

Dr. Simon-Wagner István helyettes bírósági helynök, plébános urat a Pécs-Szent Ferenc Plébániáról áthelyezte a Pécs-Jézus Szíve Plébániára plébánosnak.

A Pécs-Szent Ferenc Plébániát megszűntette és templomigazgatósággá minősítette át. A megszűnő plébánia területét a Pécs-Székesegyházi Plébániához csatolta.

Lovász László Rajmund OFM kisegítő lelkész urat kinevezte a Pécs-Szent Ferenc Templomigazgatóság templomigazgatójává.

A Kővágószőlősi Plébániát megszűntette, és a Bicsérdi Plébánia filiájává minősítette át.

Serban Valentin plébános urat Hőgyészről Vajszlóra helyezte át plébánosnak.

Nagy Norbert urat – betegszabadságáról visszatérve – kinevezte plébánosnak Hőgyészre.

Dr. Csigi Péter kisegítő lelkész urat felmentve az irgalmasrendi Szent Sebestyén-templomban végzett szolgálata alól, három évre elengedte az angliai magyar hívek lelkipásztori szolgálatára Londonba.

Csicsó János lelkész urat – miután befejezte a külföldi magyarok körében végzett szolgálatát – elengedte az angliai Brentwoodi Egyházmegye szolgálatára.

Az újonnan szentelt, papságra készülő diakónusokat – egymást váltva – a Pécs-Székesegyházi Plébániára küldte lelkipásztori gyakorlatra. Dr. Szanyi Norbert 2026. augusztus 1-jétől, Perczel Ágoston 2027. február 1-jétől kezdi meg féléves gyakorlatát. A másik félévet a szemináriumban töltik tanulmányi felkészüléssel.

Örömmel adjuk hírül, hogy a Magyarok Nagyasszonya Ferences Rendtartomány – a megyéspüspök úr hívására és beleegyezésével – háromfős fiókházat (domus filialis) alapít Pécsett. Tagjai: P. Dr. Orosz András Lóránt OFM, P. Lovász László Rajmund OFM, P. Bécser Péter Róbert OFM. A Szent Ferenc-templom, ill. a saját rendi intézményeik és sokrétű feladataik ellátása mellett, többek között az irgalmasrendi Szent Sebestyén-templom lelkipásztori szolgálatát is vállalják.

Forrás: Pécsi Egyházmegyei Hivatal

Címkék

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.