Az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretén belül elnyert európai uniós támogatás segítségével a Magyar Katolikus Egyház Pécsi Egyházmegye fejlesztő programokat valósít meg. A támogatás mértéke több mint 49 millió Ft. A projekt megvalósításához szükséges elszámolható költségek 100%-át az Európai Szociális Alap és a Magyar Állam finanszírozza.
Projekt kódszáma: EFOP-1.3.7-17-2017-00368
Projekt címe: Közösségfejlesztő programok megvalósítása a Pécsi Egyházmegyénél a \"Szent Imre\" Katolikus Iskoláért együttműködésben
Projekt fizikai befejezésének dátuma: 2020.12.31.
Elnyert támogatás összege: 49 582 379 Ft
Támogatás intenzitása: 100%
A projekt a Magyar Katolikus Egyház Pécsi Egyházmegye és a "Szent Imre" Katolikus Iskoláért alapítvánnyal konzorciumban közösségi programok megvalósítását tűzte ki célul. A 36 hónapos projekt alatt hátrányos helyzetű fiatalokat vonunk be olyan programokba, amelynek célja kettős: egyrészt hátránykompenzáció, másrészt segítségnyújtás a közösségbe való elhelyezkedésre. A projektben a Pécsi Egyházmegye területén működő 6 intézmény hátrányos helyzetű és sajátos nevelési igényű tanulói vesznek részt, ezzel olyan tartós eredményeket érünk el, amelyek segítségével nő az iskolán belüli közösségmegtartó erő és az egyéni fejlődésre is pozitív van.
A közösségfejlesztő programok keretében fejlesztik személyes kompetenciákat, készségeiket, képességeiket, továbbá szemléletformálással segítik elő a társadalomba való sikeres beilleszkedésüket.
A projekt átfogó célja az előítéletesség és a hátrányos megkülönböztetés elleni többszintű fellépés, ezzel párhuzamosan hátránykompenzáció megvalósítása, ezeken keresztül a társadalmi esélyteremtés biztosítása.
A megvalósított programok hosszú távon elősegítik a hátrányos helyzetű gyerekek és felnőttek társadalmi szerepvállalását, egymás iránti elfogadását, megértését, az eltérő társadalmi csoportok együttműködését.
lntegrált fejlesztés-gyógypedagógiai munkaközösségi találkozó | 2018. december 5.
A munkaközösségi tagok kérésének megfelelően az alábbi témát jártuk körbe: veszteség-kezelés, tartós családi stresszorok, mint válási folyamat, krónikus betegség és a gyermekkori hangulati zavarok.
Program
10.00.11.00 dr. Szabóne Szalay Csilla -Esztergár Lajos Család- és Gyermekjóléti Szolgálat és Központ - Óvodai és iskolai szociális segítés, mint új szolgáltatás bemutatása
11.30-13.00 Vollárné Keszei Mária, Néri Szent Fülöp Katolikus Áltálanos lskola fejlesztő pedagógusának beszámolója munkájáról, fejlesztő játékok bemutatása, kognitív teszt felvételének ismertetése
13.15-15.30 dr. Eiblinger Csaba, BMPSZ Pécsi Tagintézménye, pszichológus, előadást, filmvetítést és konzultációt tartott a krízishelyzetekről
lntegrált fejlesztés-gyógypedagógiai munkaközösségi találkozó | 2019. május 6.
Dr. Demeter Gáborné, egyetemi adjunktus, a BMPSZ Pécsi Tagintézményének gyógypedagógusa 2019. május 6-án előadást tartott a sajátos nevelési igényű tanulók számára készített egyéni fejlesztési tervről, kiemelve az egyéni, személyes bánásmódot. Az előadás után lehetőség nyílt konzultációra, az egyházmegyei intézményeiben felmerülő problémák felvetésére.
Nagyné Kütsön Katalin, közoktatási munkatárs vezetésével rövid előadás és beszélgetés, az esélyegyenlőségi, antiszegregációs feladatok témakörben, egyházmegyei teendők megjelölésével; különös tekintettel a hátrányos helyzetű, és sajátos nevelési igényű gyermekekre/tanulókra.