EFOP-4.1.5-16-2017-00037

széchenyi 2020Megújul a Szent József Iskolaközpont

Európai uniós forrásból újul meg a szekszárdi Szent József iskolaközpont. Megújulnak az általános iskola termei és udvara, vadonatúj étterem épül, és modern eszközökkel folyhat majd az oktatás/nevelés. A beruházás várhatóan idén év végén zárul.

 A több mint 390 millió forint értékű uniós fejlesztés legnagyobb részét az építési munkák teszik ki, amin belül építészeti,  gépészeti, valamint erős- és gyengeáramú rendszerek felújítása történik meg magában az épületben és az udvaron. Az épület bővítése, korszerűsítése esetében az akadálymentesség szempontjai érvényesítésre kerülnek.

Az épület egészében sor kerül a belső ajtók cseréjére, bontással minden burkolat cseréjére, a folyosók és tantermek mellvéd burkolat cseréjére, a korlátok cseréjére, a teljes elektromos vezetékek cseréjére, a fűtőtestek komplett cseréjére, ezzel kapcsolatban a teljes fűtés vezetékek cseréjére. A pályázati forrásból a mellékhelyiségek és más vizes berendezések komplett cseréje is megtörténik. Az épületben megújul a WIFI és a számítógépes hálózat.

Az udvari részen a kerékpár tároló, a sportudvar, az alsósok játszóhelye és a pihenő rész kerül kialakításra, valamint az új konyha-étkező ételbeszállításának gazdasági udvara is. A jelenlegi udvar vízelvezetése is megoldódik.

A bővítés keretében kialakításra kerül a konyha és az étterem, amelyben egyszerre 78 fő tud majd étkezni. Az éttermen belül továbbá vizesblokkok is kialakításra kerülnek.

A projekt keretében beszerzésre kerülnek a Szent József Iskolaközpont felújított tereinek berendezéséhez szükséges, valamint a pedagógiai programjában meghatározott foglalkozások megtartásához, a nevelő-oktató munkához szükséges, a tanulók és a pedagógusok által használatos beépített és kereskedelmi bútorok, taneszközök, konyhai eszközök, IKT eszközök, valamint a nevelés-oktatás tartalmi fejlesztéséhez és a mindennapos testneveléshez szükséges eszközök, berendezések, amelyek összefoglaló táblázata alább található.

Tekintettel arra, hogy az építési és felújítási munkálatok a teljes iskolaépületet érintik, így a fejlesztés megvalósításának idejében az iskola egy-egy része nem alkalmas köznevelési feladatok ellátására. A feladatok ellátásának biztosítása érdekében az iskola a számára megengedett mennyiséggel módosítja a tanrendet, ebből kifolyólag a kivitelezés legtöbbször tanítási szünetben zajlik majd. Amikor tanítási időben zajlik a munkavégzés, akkor az iskola vezetősége az éppen fejlesztéssel érintett osztálytermekből az osztályokat átmenetileg más termekbe költözteti.

Kedvezményezett: Magyar Katolikus Egyház Pécsi Egyházmegye
Megvalósulási helyszín: Szent József Iskolaközpont, cím: 7100 Szekszárd, Garay tér 9.

A kivitelezés várhatóan 2020. végén ér véget. A projekt 2021-ben zárul.
Támogató: Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program

A projekt címe: A szekszárdi Szent József Iskolaközpont infrastrukturális fejlesztése
A projektazonosító száma: EFOP-4.1.5-16-2017-00037
A támogatás mértéke (%-ban): 100%
A szerződött támogatás összege: 390, 3 millió forint

 

A fejlesztéssel kapcsolatos hírek

2020 szeptember
H K Sz Cs P Szo V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Közelgő események

Ars Sacra Fesztivál:

2020. 09. 18. - 2020. 09. 20.
Dr. Csókay András előadása a Szászvári Katolikus Klubban:
Szászvári katolikus templom
2020. 09. 18. -
Kulturális örökségünk a római korból - a Cella Trichora:
Székesegyház, Nyugati kapu
2020. 09. 19. -
Hálaadás a termény-betakarításért a Tenkes Hegyközség zarándoklata:
Máriagyűd
2020. 09. 20. - 2020. 09. 20.
Európai Autómentes Nap:

2020. 09. 22. - 2020. 09. 22.

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi