EFOP-4.1.5-16-2017-00037

Megújul a Szent József Iskolaközpont

Európai uniós forrásból újul meg a szekszárdi Szent József iskolaközpont. Megújulnak az általános iskola termei és udvara, vadonatúj étterem épül, és modern eszközökkel folyhat majd az oktatás/nevelés. A beruházás várhatóan idén év végén zárul.

 A több mint 390 millió forint értékű uniós fejlesztés legnagyobb részét az építési munkák teszik ki, amin belül építészeti,  gépészeti, valamint erős- és gyengeáramú rendszerek felújítása történik meg magában az épületben és az udvaron. Az épület bővítése, korszerűsítése esetében az akadálymentesség szempontjai érvényesítésre kerülnek.

Az épület egészében sor kerül a belső ajtók cseréjére, bontással minden burkolat cseréjére, a folyosók és tantermek mellvéd burkolat cseréjére, a korlátok cseréjére, a teljes elektromos vezetékek cseréjére, a fűtőtestek komplett cseréjére, ezzel kapcsolatban a teljes fűtés vezetékek cseréjére. A pályázati forrásból a mellékhelyiségek és más vizes berendezések komplett cseréje is megtörténik. Az épületben megújul a WIFI és a számítógépes hálózat.

Az udvari részen a kerékpár tároló, a sportudvar, az alsósok játszóhelye és a pihenő rész kerül kialakításra, valamint az új konyha-étkező ételbeszállításának gazdasági udvara is. A jelenlegi udvar vízelvezetése is megoldódik.

A bővítés keretében kialakításra kerül a konyha és az étterem, amelyben egyszerre 78 fő tud majd étkezni. Az éttermen belül továbbá vizesblokkok is kialakításra kerülnek.

A projekt keretében beszerzésre kerülnek a Szent József Iskolaközpont felújított tereinek berendezéséhez szükséges, valamint a pedagógiai programjában meghatározott foglalkozások megtartásához, a nevelő-oktató munkához szükséges, a tanulók és a pedagógusok által használatos beépített és kereskedelmi bútorok, taneszközök, konyhai eszközök, IKT eszközök, valamint a nevelés-oktatás tartalmi fejlesztéséhez és a mindennapos testneveléshez szükséges eszközök, berendezések, amelyek összefoglaló táblázata alább található.

Tekintettel arra, hogy az építési és felújítási munkálatok a teljes iskolaépületet érintik, így a fejlesztés megvalósításának idejében az iskola egy-egy része nem alkalmas köznevelési feladatok ellátására. A feladatok ellátásának biztosítása érdekében az iskola a számára megengedett mennyiséggel módosítja a tanrendet, ebből kifolyólag a kivitelezés legtöbbször tanítási szünetben zajlik majd. Amikor tanítási időben zajlik a munkavégzés, akkor az iskola vezetősége az éppen fejlesztéssel érintett osztálytermekből az osztályokat átmenetileg más termekbe költözteti.

Kedvezményezett: Magyar Katolikus Egyház Pécsi Egyházmegye
Megvalósulási helyszín: Szent József Iskolaközpont, cím: 7100 Szekszárd, Garay tér 9.

A kivitelezés várhatóan 2020. végén ér véget. A projekt 2021-ben zárul.
Támogató: Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program

A projekt címe: A szekszárdi Szent József Iskolaközpont infrastrukturális fejlesztése
A projektazonosító száma: EFOP-4.1.5-16-2017-00037
A támogatás mértéke (%-ban): 100%
A szerződött támogatás összege: 390, 3 millió forint

 

A fejlesztéssel kapcsolatos hírek

LD honlap logó Telefon
2021 szeptember
H K Sz Cs P Szo V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Közelgő események

Koordinátor találkozó:
Püspökség -
2021. 09. 24. -
Veni Sancte - PTE és PPHF:
Pécsi Székesegyház -
2021. 09. 24. -
Elmarad - Áldoztatók és igeliturgiát tartók képzése:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 09. 25. -
Papi őszi rekollekció:
Pécs, Kőtár -
2021. 09. 28. - 2021. 09. 28.
Püspöki biztosok találkozója:
Pécs, Kőtár -
2021. 09. 28. - 2021. 09. 28.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség