Aktuális hírek RSS Korábbi Hírek

A program a köznevelésben tanuló 7–11. évfolyamos diákok osztályközösségei számára kínál helyszíni, élményalapú tananyag-feldolgozási lehetőséget tanulmányi kirándulás formájában, melynek keretében 47 nemzeti és történelmi emlékhelyet látogathatnak meg díjmentesen, múzeumpedagógiai vezetéssel.

A Nyolc Boldogság Közösség tagjai immár 30 éve minden ősszel rózsaeső imaestet szerveznek szerte a világban, melyen Kis Szent Teréz közbenjárását kérik a szükséget szenvedőkre. A közösség 2022-ben alapított pécsi rendházának nővérei idén október 27-én, vasárnap 16.00 órakor immár harmadik alkalommal várják az érdeklődőket a pécsi székesegyházban.

Az Ars Sacra Fesztivál programjait gazdagítja az a különleges kiállítás, mely szeptember 14-én, az egyházmegyei zarándoklathoz és a Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepéhez kötődő szentmise előtt nyílt meg a bátai kegyhelyen. A hímes tojásokat bemutató kiállítás a bizonyítéka, hogy a népművészet is tud szakrális tartalmat közvetíteni. A tárlatot megnyitotta Felföldi László pécsi megyéspüspök.

A pécsi székesegyház keleti oldala mentén, az ókeresztény sírkamra és a középkori egyetem maradványai közelségében elhelyezkedő, idén 20 éves Dóm Kőtár napjainkban az igazak álmát alussza. Falai között megannyi román- és középkori kőfaragvány kapott helyet, melyek tanúi letűnt korok szakrális művészi alkotásainak. Az épület impozáns helyszíne keresztény ihletésű koncerteknek és kisebb konferenciáknak.

Bátaszék Önkormányzata, a Bátaszéki Plébánia és a Pécsi Egyházmegye között hosszú évek óta fennálló jó kapcsolat jegyében egyháztörténeti kiállítást hoztak létre a patinás számvevőségi palota emeletén, melynek ünnepélyes megnyitóját szeptember 6-án tartották. A komoly gyűjteménynek helyet adó tárlatot Felföldi László pécsi megyéspüspök nyitotta meg.

2024 október

LD honlap logó