Aktuális hírek RSS Korábbi Hírek

Felföldi László pécsi megyéspüspök június 22-én két diakónust szentelt pappá az egyházmegye szolgálatára. Mihovics Szebasztián és Miklovits Attila közös újmisén adtak hálát hivatásukért július 7-én a Pécsi Egyházmegye főtemplomában. Az újmisén a Pécsi Egyházmegye jelen levő papjaival együtt koncelebrált az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye újmisése, Schmotzer Kristóf.

Az érdeklődőknek már előre érdemes beírni a naptárba augusztus 19-ét, amikor újra megnyílnak a nagyközönség előtt a Pécsi Püspökség kapui. A Pécsi Egyházmegye családi fesztiválja, a KOVÁSZ egész napos rendezvényére nagy szeretettel hívják és várják a kicsiket és nagyokat, fiatalokat és időseket, családosokat és egyedülállókat egyaránt.

A Szent Péter- és Szent Pál-székesegyház 10 éven át tartó átépítését követő felszentelésének 133. évfordulója előestéjén, június 21-én, 18.00 órai kezdettel ünnepi szentmisét celebrál Felföldi László pécsi megyéspüspök a Pécsi Egyházmegye főtemplomában. A szentmise egyben a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola 2023/24-es akadémiai évet lezáró Te Deuma is, melyen a végzős hallgatók átveszik főiskolai okleveleiket.

Hagyományos, évenként megtartott zarándoknapon találkoztak az egyházmegye papjai és diakónusai május 28-án a máriagyűdi kegyhelyen. A találkozó szentmisével kezdődött a Sarlós Boldogasszony-kegytemplomban, melyet Felföldi László pécsi megyéspüspök meghívására Fazekas Ferenc szabadkai megyéspüspök celebrált. A liturgián és a zarándoknapon részt vett Mayer Mihály nyugalmazott püspök is.

A fogyatékkal élő embertársaink idén a május 24-én megtartott búcsún kérték a Máriagyűdi Szűzanya oltalmát és közbenjárását betegségeik, szenvedéseik és megpróbáltatásaik viselésében.

2024 július

Nincsenek események