Pécsi Szent Mór Katolikus Iskolaközpont Papnövelde utcai épületének energetikai korszerűsítése

mk eu szechenyi2020A Környezet és Energia Operatív Program keretében a Magyar Katolikus Egyház Pécsi Egyházmegye a fenntartásában lévő Szent Mór Iskolaközpont két épületén, a Papnövelde utcai épületén és a „Bagolyvár" épületén 78 millió forintot is meghaladó támogatás segítségével épületenergetikai korszerűsítést hajtott végre. Az energetikai célú beruházási elemek megvalósításához a projektgazda 100%-os támogatási intenzitású, európai uniós támogatásban részesült.

A projekt keretében a Szent Mór Iskolaközpont Papnövelde utca 1. és 3. szám alatti épületein nyílászárócsere és hőszigetelési munkálatok valósultak meg, amelyek az intézmény energiamérlegében jelentős megtakarításokat jelentenek. A műemléki védettség alatt álló iskolát érintő beruházás hatására mindkét épület energetikai minősítése egy-egy kategóriával kedvezőbb osztályba került.

A projekt keretében nyílászárócsere és hőszigetelési munkálatok valósultak meg. A Papnövelde utcai épület déli és nyugati oldalán a műemléki oltalmat élvező nyílászárók meghagyásával, a belső oldali tokok, az ablakszárnyak korszerűsítésével, az üvegezés cseréjével készültek a munkálatok. A hőszigetelés a külső falazatokat, lábazatokat, a homlokzatokat és a padlásfödémet érintette.

A Papnövelde utca 3. szám alatti „Bagyolyvár" épülete eredetileg lakóépületnek épült a 18. században, jelenleg azonban a Szent Mór Iskolaközpont használja, oktatási funkciót tölt be. A műemléki épület déli és nyugati oldalán lévő nyílászárók külső szárny és tok részének felújítása, valamint a belső oldal felől a pallótokok szélesítése valósult meg az energetikai célú racionalizálás során.

A projekthez kapcsolódó kivitelezési munkálatok befejeződtek, a korszerűsített oktatási intézményépületek üzemeltetése az elkövetkezendő években költséghatékonyan valósul meg, az intézmény működési költségei számottevően mérséklődni fognak. A fejlesztések emellett hozzájárultak a településkép javításához is valamint a katolikus egyház által fenntartott oktatási intézmény színvonalának emeléséhez.

2024 július
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség