2023.11.24.

A Katolikus Szeretetszolgálat „Természetes gyermekáldás” elnevezésű projektje keretében az egyházmegyék bevonásával hazánkban mára mintegy 100 oktató nyújt segítséget az Egyház tanításával összhangban levő módon a természetes gyermekáldást előnyben részesítő pároknak. A cikluskövetési módszerek egyike a FEMM Health, egy olyan átfogó női egészségügyi program, melynek egyik oktatója Kapitányné Légrádi Éva, a Pécsi Egyházmegyei Hivatal munkatársa, akit hívő párok és az Egyházhoz nem tartozók egyaránt felkeresnek személyes kérdéseikkel.

2023.07.21.

Nagy öröm az egész családnak, amikor megérkezik a várva várt gyermek, unoka. Fontos azonban, hogy a szülői feladatok teljesítése mellett ne feledkezzünk el házastársunkról, ápoljuk házasságunkat.

2023.06.01.

2023. május 30-án délelőtt a Szentszék sajtóirodájából élőben közvetített sajtótájékoztatót tartottak, melyen bemutatták a Globális Családpaktumot és Ferenc pápának a globális családpaktum elindítása alkalmából küldött üzenetét.

2023.05.21.

A videósorozat második részében Bíró László püspök atya utat szeretne mutatni azoknak a házaspároknak, akik a gyermektelenség fájdalmát hordozzák. A szentségi házasság létrejötte pillanatától család.

2023.04.21.

„A párkapcsolati idő, a jegyesség ideje nem az Isten háta mögé való, hanem Isten szeme elé.” A jegyesség az első témája Bíró László püspök atya videó-sorozatának, mely a házasság kérdéseit járja körbe a jegyes-, majd a házaspár és a közösség vonatkozásában is.

2023.04.01.

Pécsett, a Családok Házában a FEMM Health programról Kapitányné Légrádi Éva, a pécsi egyházmegye családpasztorációs munkatársa tartott előadást március 31-én Miért fontos ismernünk testünk jelzéseit? címmel.

2023.03.26.

Március 25-én Marton Zsolt váci megyéspüspök, az MKPK családreferense katekézist tartott fiataloknak az élet szentségéről, a családi életről és a házasságra való felkészülésről egyházmegyéje fiataljainak.

2023.03.13.

Ferenc pápát tíz éve, március 13-án válaszották meg a világegyház fejének. Az alábbiakban Marton Zsolt váci megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Családügyi Bizottságának elnöke írását közöljük Ferenc pápa családról szóló tanításáról, mely a Magyar Kurír katolikus híportálon jelent meg.

2023.01.31.

Jó lenne, ha a voltaképpeni katekumenátust megelőzné egy prekatekumenális fázis: ez gyakorlatilag egybeesne a házasságra való „távoli felkészülés” hosszabb idejével, amely gyermekkortól elkezdődik. A kifejezetten katekumenális fázis három különböző szakaszból áll: a közeli felkészülés, a közvetlen felkészülés és a házasélet első éveinek kísérése. A prekatekumenális fázis és a tényleges katekumenátusi fázis között elképzelhető egy köztes fázis, melynek során a jelölteket befogadják, és amely a házassági katekumenátusba való belépés szertartásával végződhet. Az alábbiakban Marton Zsolt családreferens püspök videóüzenetét adjuk közre.

2023.01.25.

A Pécsi Egyházmegye két településén tartanak Jegyes Hétvégét 2023 tavaszán. Máriagyűdön március 17-19. között, Magyarszéken május 26-28. között várják azokat a jegyespárokat, akik komolyan gondolják a másik melletti elköteleződésüket, és hisznek abban, hogy a házasság egy életre szóló szeretetkötelék.

2023.01.20.

A családreferensek évnyitó találkozóját Vácott tartották január 13-14-én, ahol tapasztalatcserére és a 2023-as év tennivalóinak megtervezésére került sor. A Pécsi Egyházmegyét Rosner Zsolt családreferens, szigetvári plébános képviselte. Az alábbikaban a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Családügyi Bizottsága honlapján megjelent cikket közöljük.

2022.11.27.

November 26-án a budapesti Párbeszéd Házában tartották a magyarországi cikluskövetést oktatók harmadik országos találkozóját. Az egész napos rendezvény célja a kapcsolatépítés, a közösségformálás és a motiválás is volt.

LD honlap logó