Udvardy György veszprémi érsek, pécsi apostoli kormányzó videóüzenetben köszönti újév alkalmával a két egyházmegye híveit.

 

 

"A karácsony ünnepe elvezet bennünket újév ünnepéhez, ahol Boldogságos Szűz Máriára, mint Isten anyjára emlékezünk és kérjük az Ő közbenjárását az előttünk álló esztendőben. Általában, amikor a jövőbe tekintünk, inkább a félelmek, inkább a korlátok szoktak kiemelkedni, de éppen keresztény hitünk ad erőt ahhoz, hogy mi a jövőbe mindig bizakodással tekintsünk. Úgy tekintsünk, mint ami örömre hív bennünket, mint ami gazdagítani fog bennünket. Természetesen tisztában vagyunk azzal, hogy a körülmények jelentősen megváltoztak. Mégis, ezzel együtt is, a jövő egy reménykeltő, isteni ajándék számunkra. Azonban szükséges, hogy a jövőt mindig konkrét módon, nagy- nagy szeretettel éljük meg. A következő esztendőre Isten irgalmában és gondviselésében bízva, három gondolatot szeretnék a Veszprémi Főegyházmegye és a Pécsi Egyházmegye papjainak, híveinek útravalóul adni:

Egészen biztos, hogy szükség van az előttünk álló esztendőben egyfajta bátorságra. Bátorságra, ami nem az embernek a bátorsága, hanem a Szentlélek ösztönzése, hogy akarjunk szeretni. Legyen bátorságunk a szeretetre! Legyünk találékonyak abban, hogy hogyan tudjunk jól szeretni!
Másik gondolat Istennek a lelke által belénk adott fantáziája. Mindig van ötlete. Mindig van lehetősége. Mindig valami újat teremt számunkra, amivel tudjuk embertársainkat szolgálni, amivel tudjuk a ránkbízottakat szolgálni.

S a harmadik gondolat – ami ugyancsak a Lélek erejéből lesz értelmezhető számunkra – pedig az állhatatosság, az állhatatosság kegyelme. Nem elég lelkesedni, nem elég ötletekkel előállni, hanem hűségesen Isten gondviselésében, szeretetében és irgalmasságában bízva napról napra teljesíteni is kell elhatározásainkat.

Kívánom a kedves testvéreknek, hogy nagy hittel, nagy örömmel legyünk a következő év ajándékozottjai, ahol van fantáziánk a Szentlélekben, van bátorságunk, és állhatatosak vagyunk.
Boldog új esztendőt kívánok minden kedves testvéremnek!"

2022 szeptember
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Közelgő események

Koordinátori találkozó:
Pécs, Magtár Látogatóközpont -
2022. 09. 30. -
Katolikus Kulturális Hetek:
-
2022. 10. 01. - 2022. 10. 31.
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2022. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 10. 25. -

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Népszámlálás

Forráspont 2022

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Köznevelési Intézmények

Hasznos információk:

 

  • az óvodák, iskolák életéről,
  • beiratkozásról,
  • előkészítő foglalkozásokról

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség