Ötödik alkalommal rendezte meg a szekszárdi Szent József Katolikus Iskola a Dsida Jenő: Közeleg az Emberfia címet viselő, adventi szavalóversenyét december 12-én, hétfőn a katolikus plébánia Közösségi Házában.

verseny szekszardAhogy a köszöntőben is elhangzott, a szervezők a karácsonyvárást, Jézus eljövetelére való felkészülést szeretnék elmélyíteni immár hagyományosnak nevezhető rendezvényükkel, amelyen adventi, illetve a karácsony témáját feldolgozó költemények hangzanak el. Idén hat település (Szekszárd, Várdomb, Alsónána, Mohács, Baja és Pécs) kilenc iskolájából ötven diák mérhette össze tehetségét. A zsűri értékeléséből megtudhattuk, hogy az igazi mérce egy gyermekek között zajló versmondó versenyen a versek mondanivalójának személyes átélése, az őszinteség, a jól választott, a szavaló egyéniségére, „érzelemvilágára szabott" költemény.

A megmérettetés díjazottjai korcsoportonként:

I. korcsoport (1.-2. osztályosok)
I. helyezett Hanzi Krisztián (Várdomb-Alsónána Általános Iskola)
II. helyezett Berta Levente (Várdomb-Alsónána Általános Iskola Tagiskolája)
III. helyezett Petrits Blanka (Szent József Iskolaközpont, Szekszárd);


II. korcsoport (3.-4. osztályosok)
I. helyezett Ágoston Csenge (Szent József Iskolaközpont, Szekszárd),
II. helyezett Varga-Ambrus Sebestyén (Várdomb-Alsónána Általános Iskola Tagiskolája)
III. helyezett Nagy Eszter Anna (Szent József Iskolaközpont, Szekszárd);


III. korcsoport (5.-6. osztályosok)
I. helyezett Reali Bonifacio (Ciszterci Nevelési Központ, Pécs)
II. helyezett Köpenczei Csanád (Szent József Iskolaközpont, Szekszárd),
III. helyezett Szegedi Ágoston (Szent József Iskolaközpont, Szekszárd);


IV. korcsoport (7.-8. osztályosok)
I. helyezett Oláh Péter (Garay János Gimnázium, Szekszárd)
II. helyezett Szemesi Csenge (Szent László ÁMK, Baja) III. helyezett. Madaras Fanni (Garay Gimnázium, Szekszárd)

2024 May
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

No events

Szent Vér Báta

pp mariagyudi kegyhely