A Pécsi Egyházmegye hagyományteremtő szándékkal 2022. augusztus 20-án egész napos egyházmegyei családi fesztivált szervez Kovász címmel a püspökség területén a Rózsakerttől a Püspöki Palotáig alcímmel. Az első alkalommal megrendezésre kerülő rendezvényre a szervezők az egyházmegye minden egyházközségéből hívják és várják a híveket, kicsiket és nagyokat, fiatalokat és időseket, családosokat és egyedülállókat egyaránt.

A rendezvény minden programja ingyenesen látogatható. Az érkezők előzetes regisztráció esetén az egyházmegye vendégei egy tál finom ebédre! Regisztrálni ITT lehet. Az étkezésre történő regisztráció határideje 2022. augusztus 16., kedd 12.00 óra.

„A mennyek országa hasonlít a kovászhoz, amelyet fogott az asszony, belekeverte három mérő lisztbe, s az egész megkelt tőle.” (Mt 13,33) Felföldi László megyéspüspök szándéka szerint Máté evangélistától választották a rendezvény mottóját. Nem véletlenül. Szeretnék ugyanis, hogy ahogy a kovásztól megkel a kenyér, úgy keljen meg, növekedjen és gazdagodjon Jézus Krisztus szeretetében a Pécsi Egyházmegye egyházközségeinek közössége.

Az egymással, egy krisztusi közösségben eltöltött és megélt napból szeretetünk gazdagodhat, örömteli pillanatokat élhetünk meg, melyből töltekezhetünk és erőt meríthetünk. Ehhez teremt tökéletes alkalmat a KOVÁSZ - I. Pécsi Egyházmegyei Családi Fesztivál, mely 10.00 – 16.00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

A fesztivál programjai keretében kerül sor a közelmúltban teljesen megújult és megszépült Rózsakert ünnepélyes megnyitására, majd a nap zárásaként 17 órakor csatlakozni lehet államalapító Szent István királyunk, Magyarország fővédőszentjének ünnepe, nemzeti ünnepünk alkalmából Pécsen, a Dóm téren rendezendő városi ünnepség programjaihoz.

kovász web 2022 1

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

2024 April
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó