Harmadik alkalommal rendezték meg a Vadak Ura Bajnokság döntőjét Pécsett, a Szent Mór Iskolaközpontban. A fináléba Pécsen kívül komlói és mohácsi csapatok, valamint egyéni versenyzők is érkeztek, összesen ötvenhatan.

vadak ura bajnoksag 05Szokatlan és talán egyedülálló kezdeményezés természettudományos kártyajátékból országos versenyt rendezni. Ez történt a hétvégén a Szent Mór Iskolaközpontban, ahol a III. Országos Vadak Ura Bajnokság zajlott. Az Emberi Erőforrás Támogatáskezelőnek köszönhetően a versenyt egyre szélesebb körben sikerült népszerűsíteni, így a rendezvény első fordulóiban hét településről több mint 250 diák vett részt.
A döntőre összesen 56 diák érkezett. Voltak pécsi, komlói és mohácsi csapatok, de egyéni versenyzők is részt vettek.

Egy kompetencia alapú játék szabályait elsajátítani nem egyszerű feladat, hiszen nagyon sok mindenre kell figyelni. A hasonló versenyek előnye, hogy játék közben hasznos tudást sajátítanak el a gyerekek, miközben sokféle készségük fejlődik.

A versenyre való fokozott érdeklődés az értékes díjaknak is köszönhető volt, hiszen a győztesek e-book olvasókat, okostelefonokat, tableteket, társasjátékokat vehettek át.

A díjakat Szatyor Miklós, a Pécsi Állatkert ügyvezető igazgatója, valamint Dr. Molnár László, a PTE TTK Biológiai intézetének igazgatója adta át.

vadak ura bajnoksag 02A Szent Mór Iskolaközpontban 2000 óta játsszák ezt a játékot, így nem csoda, hogy ebből az intézményből kerültek ki a győztes csapatok. Ebben az évben azonban már szorosan a nyomukban voltak azok a diákok is, akik más iskolákban csak most ismerkedtek a játékkal. A verseny a gyakorlásra is jó lehetőséget biztosított, így a résztvevők a következő években még több eséllyel versenyezhetnek.
A verseny győztesei csapatban: Csete Márton, Gáspár Máté, Lenti Csanád, Szelényi Artúr, valamin egyéniben Csete Patrik.

A Mohácsi Katolikus Nevelési Központ tagintézményének tanulói is részt vehettek a döntőn. Délelőtt a Park Utcai Katolikus Általános Iskola csapata, a Vad vad-ászok (Ficsor Soma, Takaró Árpád, Mrenka Máté, Várfalvi Ádám) lelkes és kimerítő játék során mérhette össze tudását az ellenfelekkel. Délután az egyéni versenyekben a Boldog Gizella Katolikus Iskola növendékei (Dombai Dániel, Iloskity Gábor, Tolvaj Tamás) mutatták meg, hogy mire képesek. Az izgalmas kártyajátszmák után az alábbi eredmények születtek: csapatban 4. helyen végeztek a Vad vad-ászok, egyéni versenyben Tolvaj Tamás szintén 4. helyezést ért el, különdíjat pedig Dombai Dániel kapott.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2020 december
H K Sz Cs P Szo V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Közelgő események

A Békéért Bebörtönzöttek Nemzetközi Napja:
-
2020. 12. 01. - 2020. 12. 01.
Tematikus roráté-szentmisék a Pécsi Székesegyházban:
Pécsi Székesegyház -
2020. 12. 01. - 2020. 12. 05.
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház -
2020. 12. 03. -
Tematikus roráté-szentmisék a Pécsi Székesegyházban:
Pécsi Székesegyház -
2020. 12. 07. - 2020. 12. 13.
Szeplőtelen Fogantatás-ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2020. 12. 08. -

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi