Igentmondó Boldogasszonyról nevezett Sára nővér ünnepélyes örökfogadalma Nagyboldogasszony ünnepén, augusztus 15-én 11 órakor püspöki szentmise keretében lesz.

karmelitak 02Az ünnepélyes szentmisét Udvardy György pécsi megyéspüspök mutatja be. A sarutlan kármelita nővérek mindenkit szeretettel várnak a szertartásra.

A legtöbb misszió belülről indul és kifelé irányulva hat kifelé. A kármelita misszió belülről indul és befelé irányulva hat kifelé. Az ima és a küzdelem színtere az emberi szív.
A szerzetesi élet nem az örökfogadalommal kezdődik, nem is ez a csúcspontja, de ebben az ünnepélyes misében oszthatják meg elkötelezett életük mélységét saját családjukkal, ismerőseikkel, barátaikkal és az egyház minden tagjával – vallják a kármelita nővérek. A szent áldozatot, amelyhez szorosan kapcsolódik az Istennek adott élet áldozata, a fogadalmat tevő nővér által meghívott papok és püspökök mutatják be.
Igentmondó Boldogasszonyról nevezett Sára nővér ünnepélyes örökfogadalma Nagyboldogasszony ünnepén, augusztus 15-én 11 órakor püspöki szentmise keretében lesz. Az ünnepélyes szentmisét Udvardy György pécsi megyéspüspök celebrálja.

A kármelita szabályok szellemében a nővérek az evangéliumi tanácsok szerinti életükben az erőt az egységben és a szeretetben, a biztonságot Isten gondviselésében, az irányt pedig Isten akaratában találják meg.

A kármelita nővérek fogadalmuk által teljesen Istennek szentelik magukat. Jézust választják, örökre neki adják át szívüket, hogy ő legyen az életük, örömük, boldogságuk, egyetlen szerelmük. Amikor a Kármel Regulája és Konstitúciója szerint előírt fogadalmukat leteszik, kifejezik akaratukat, hogy a kármel lelkisége szerint éljenek, s olyan életstílust választanak, amelyet a belső ima, a csend és a magány, a kölcsönös szeretet, az öröm és a közösségi élet jellemez. Így akarnak részt venni Jézus megváltó művében, és életüket Isten mellett a minden ember örök boldogságáért végzett imának és felajánlásnak akarják szentelni.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 augusztus
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főbúcsú - Ünnepi szentmise:
Máriagyűd -
2022. 08. 14. -
Szent István király ünnepe - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 20. -
A Pécsi Egyházmegye alapításának 1013. évfordulója - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 23. -
Pécsi Egyházmegyei központi tanévnyitó:
Siklós -
2022. 08. 31. - 2022. 08. 31.
Pécs Város és a Magyar Felsőoktatás Napja:
Pécs -
2022. 09. 01. - 2022. 09. 01.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség