Több mint egy éve várják az Ifjúság útján minden hónapban kétszer az angolul imádkozni vágyókat.

pius templom pecs legiAz elmúlt években Pécs utcáin is mind gyakrabban hallani idegen szót. Köszönhető ez nagyrészt annak, hogy a számtalan európai uniós cserediák mellett a Pécsi Tudományegyetem egyre több szakára érkeznek hallgatók külföldről. Ők több éven keresztül élnek a városban, érthető hát, hogy szeretnék folytatni itt is hitéletüket. Az sem ritka, hogy katolikus külföldiek látogatóként keresik fel Pécset és környékét.

Ezen igények ébresztették fel a vágyat, hogy rendszeresen ünnepeljék Pécsett a szentmisét angol nyelven. A misék beindítására 2015 szeptemberében nyílt lehetőség, amikor Csigi Péter hazatérve angliai tanulmányairól a Jézus Szíve Plébániára került káplánnak. Az Ifjúság útjai templom ideális helyszínnek tűnt a misék számára nemcsak a könnyű megközelíthetősége, hanem az egyetem több karának közelsége miatt is.

A tanév időtartama alatt minden hónap második és negyedik péntekén este 6 órakor (májusban és szeptemberben fél 7-kor) kezdődnek a szertartások. A misét megelőzően van alkalom a gyónás elvégzésre is.

A misék meghirdetésében a PTE külföldi hallgatókat támogató munkatársai rendszeresen segítséget nyújtanak. Az egyetemi élet sajátosságaiból adódóan a miséken résztvevők száma változó. Eddig elsősorban kelet-európai és dél-amerikai országokból, valamint az Egyesült Államokból voltak érdeklődők.

Mivel az angol mise bárki számára nyitott, szívesen kapcsolódnak be olyan magyarok is, akik számára e mise lehetőséget ad az egyházi angol nyelv megismerésére és elsajátítására. Volt olyan fiatal, aki így készült, mielőtt egy londoni katolikus iskolában folytatta volna tanulmányait, más, idősebb pedig azért gyakorolt, hogy ha látogatóba megy külföldön élő unokáihoz, akkor bátran el tudjon menni velük angol misére.

Ebben az évben még háromszor tartanak angol misét a Pius templomban: november 11-én és 25-én, valamint december 9-én este.

Catholic Mass in Pius Church
Catholic Mass is held in English in Sacred Heart Roman Catholic Church (also known as 'Pius' Church) during term-time on the second and fourth Friday of each month at 6pm (at 6.30pm in May and September). Confessions are heard before Mass. Address: 8 Ifjúság Street, Pécs, 7624 (next to the UP Faculties of Humanities and Sciences). All are welcome!

 

Melléklet
Download this file (161111_catholic-mass-in-pius-church_03.png)Plakát
2017 augusztus
H K Sz Cs P Szo V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Közelgő események

Szent István király ünnepe – ünnepi szentmise; egyéb programok:
Pécsi Székesegyház
2017. 08. 20. -
Hitoktatói lelkigyakorlat és szakmai nap:
Pécs, Magtár Látogatóközpont; Zarándokház
2017. 08. 21. - 2017. 08. 23.
Találkozó a PEM közoktatási intézményeinek nevelőivel (óvodák):
Pécs
2017. 08. 22. - 2017. 08. 22.
A Pécsi Egyházmegye alapításának évfordulója – ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház
2017. 08. 23. -
Találkozó a PEM közoktatási intézményeinek nevelőivel (iskolák):
Pécs
2017. 08. 24. - 2017. 08. 25.

pe katolikusok

pe ministransok

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi