Jézus születésének ünnepére felkészítő adventi lelkigyakorlatra hívta a híveket a mohácsi plébánia. A három nap alatt lehetőség volt a gyónás elvégzésére, a szentmiséken elhangzott lelkigyakorlatos beszédek pedig az egyéni lelki készületet segítették.

mohacsi lelkinap 04Az advent 3. vasárnapját megelőző péntek estén Molnár Péter szekszárdi káplán a tékozló fiú példabeszédén keresztül a bűnbánat fontosságára hívta fel a figyelmet, és bátorított a találkozásra az irgalmas Atyával ebben a bűnbánati időszakban.

Szombaton Lábár Tamás diakónus Isten országának megvalósulását a „már és még nem" teológiai fogalmán keresztül érttette meg a hallgatósággal, majd külön hangsúlyozta azt is, hogy az Eukarisztiában jelenlévő Jézus iránti tiszteletnek lelkületünk fontos részévé kell válnia.

Vasárnap este Lovász Zsolt paksi káplán a négy adventi vasárnap jelentőségéről elmélkedett, majd gyakorlati példákkal segítette a híveket abban, hogy az adventi készület valóban tartalmas legyen: ne csak egyéni célokat szolgáljon, hanem valódi hatással legyen a családok és a plébánia közösségének életére.
Az örvendezés vasárnapjának estéjére Bognár Attila András plébános előzetesen külön is hívta az időseket és betegeket, hogy közösségi ünneplés keretében vegyék fel a betegek szentségét.

„A súlyos beteg embernek Isten kegyelmére van szüksége, hogy szorongatásoktól fojtogatva el ne csüggedjen, és kísértésektől gyötörve hitében meg ne rendüljön. Krisztus Urunk ezért beteg híveit a szent kenet szentségével erősíti meg". (Boldog VI. Pál pápa)

Az Egyház tanítása szerint: „A betegek kenete lehetőség a gyógyító Jézussal való találkozásra, az Egyház pedig mellettetek áll imájával. A közösség nem feledkezik meg rólatok és számít minden beteg, idős és szenvedő ember imádságára. Amikor most ebben a szentségben megkapjátok Krisztus megerősítő kegyelmét, vállaljátok a közösséget Krisztus szenvedésével és halálával, így mozdítjátok elő Isten népének javát."

A betegek szentségét felvenni szándékozó nyolcvan fő először ünnepélyesen megújította keresztségi fogadását, majd a közösség imájával kísérve egyenként került sor a szentség felvételére.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 június
H K Sz Cs P Szo V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Közelgő események

Katekéták képzése, hitoktatói Te Deum - ONLINE:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 06. 16. -
Konkurzus:
Püspökség -
2021. 06. 17. - 2021. 06. 17.
Lectio Divina Eucharistica:
Pécs -
2021. 06. 17. - 2021. 06. 17.
Egészségügyi dolgozók és segítő foglalkozásúak lelkigyakorlata:
Máriagyűd -
2021. 06. 18. - 2021. 06. 20.
A Székesegyház felszentelésének 130. évfordulója, PPHF Te Deum:
Pécsi Székesegyház -
2021. 06. 22. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség