Jézus születésének ünnepére felkészítő adventi lelkigyakorlatra hívta a híveket a mohácsi plébánia. A három nap alatt lehetőség volt a gyónás elvégzésére, a szentmiséken elhangzott lelkigyakorlatos beszédek pedig az egyéni lelki készületet segítették.

mohacsi lelkinap 04Az advent 3. vasárnapját megelőző péntek estén Molnár Péter szekszárdi káplán a tékozló fiú példabeszédén keresztül a bűnbánat fontosságára hívta fel a figyelmet, és bátorított a találkozásra az irgalmas Atyával ebben a bűnbánati időszakban.

Szombaton Lábár Tamás diakónus Isten országának megvalósulását a „már és még nem" teológiai fogalmán keresztül érttette meg a hallgatósággal, majd külön hangsúlyozta azt is, hogy az Eukarisztiában jelenlévő Jézus iránti tiszteletnek lelkületünk fontos részévé kell válnia.

Vasárnap este Lovász Zsolt paksi káplán a négy adventi vasárnap jelentőségéről elmélkedett, majd gyakorlati példákkal segítette a híveket abban, hogy az adventi készület valóban tartalmas legyen: ne csak egyéni célokat szolgáljon, hanem valódi hatással legyen a családok és a plébánia közösségének életére.
Az örvendezés vasárnapjának estéjére Bognár Attila András plébános előzetesen külön is hívta az időseket és betegeket, hogy közösségi ünneplés keretében vegyék fel a betegek szentségét.

„A súlyos beteg embernek Isten kegyelmére van szüksége, hogy szorongatásoktól fojtogatva el ne csüggedjen, és kísértésektől gyötörve hitében meg ne rendüljön. Krisztus Urunk ezért beteg híveit a szent kenet szentségével erősíti meg". (Boldog VI. Pál pápa)

Az Egyház tanítása szerint: „A betegek kenete lehetőség a gyógyító Jézussal való találkozásra, az Egyház pedig mellettetek áll imájával. A közösség nem feledkezik meg rólatok és számít minden beteg, idős és szenvedő ember imádságára. Amikor most ebben a szentségben megkapjátok Krisztus megerősítő kegyelmét, vállaljátok a közösséget Krisztus szenvedésével és halálával, így mozdítjátok elő Isten népének javát."

A betegek szentségét felvenni szándékozó nyolcvan fő először ünnepélyesen megújította keresztségi fogadását, majd a közösség imájával kísérve egyenként került sor a szentség felvételére.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon

2021 október
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Magyar Katolikus Kulturális Hetek:
-
2021. 10. 17. - 2021. 10. 31.
Szent Lukács Napja:
Kórházkápolnák -
2021. 10. 18. - 2021. 10. 18.
Elmarad - Pedagógusképzés - óvodák (szakmódszertan):
Pécs, Szent Mór Óvoda -
2021. 10. 20. -
Lectio Divina:
Dóm Kőtár -
2021. 10. 21. -
Katekéták képzése:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 10. 25. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség