Az idei évben minden hónap első szombatján a mohácsi plébániához tartozó közösségek számára tartanak szentmisét a Zárdatemplomban, amelyhez közös szentségimádás, katekézis és beszélgetés is kapcsolódik majd.

15966540 971514549617806 2129514098 o

Az elsőszombati alkalmak célja, hogy a közösségek együtt imádkozzanak lelki hivatásokért, megerősödjenek a plébániához való kötődésükben, a beszélgetések révén feltárhassák örömeiket és nehézségeiket, valamint a plébánia közvetlen munkatársaival együtt közösen dolgozzanak az egyházmegyei pasztorális terv helyben megvalósítandó céljain.

Január 7-én rózsafüzér imádsággal kezdődött az első közösségi alkalom, amelyre a Rózsafüzér Társulatok tagjai kaptak meghívást. Az elmélkedéssel egybekötött imádságot követően a szentmise prédikációjában Bognár Attila András plébános a pasztorális terv céljait ismertette a jelenlévőkkel, majd hozzátette: „Az elsőszombati alkalmak segítenek a tervek megismerésében és abban, hogy rátekintsünk már meglévő értékeinkre. A Rózsafüzér Társulatok eleven közösségként élnek az egyházban. Nemcsak imaháttérként működnek, hanem az egyház kovászaként tevékenyen részt vesznek a közösség szolgálatában. Kísérjük imádsággal és látogatásokkal azokat a tagokat, akik betegen, otthonukból imádkoznak mindannyiunkért, szenvedésükben ők is az egyház nagy kincsei! A Boldogságos Szűz Mária, akinek közbenjárását naponta a rózsafüzéren keresztül kérjük, legyen példaképünk abban is, hogy ő mindig tanulni akar Krisztustól!"

Molnár Lászlóné, a mohácsi plébánián működő Rózsafüzér Társulatok koordinátora elmondta: „7 koszorúfőhöz 250 tag tartozik, nem is mindig könnyű új tagokat szervezni a közösségbe. Igyekszünk személyesen megszólítani a templomba járókat, és ha már taggá váltak valamelyik koszorúban, nemcsak az egyéni imádságukat segítjük, hanem várjuk őket minden hónapban közös imádságra. Ekkor kapják meg a következő hónapra vonatkozó rózsafüzér titkot. Sokan idős koruk vagy betegségük miatt nem tudnak eljönni ezekre az alkalmakra, őket a koszorúfő keresi fel személyesen. Nagyon fontosak ezek a látogatások számukra, kapcsolódási pontot jelentenek az egyházhoz, ilyen módon a fizikai távollétük nem jelent kényszerű elszakadást. Az elhunyt tagjainkat is imádsággal kísérjük, a gyászoló családdal egyeztetve imádkozzuk a temetést megelőzően a rózsafüzért, és szentmisét mondatunk értük."

15943344 971513559617905 384712889 o


Isgum Istvánné régóta koszorúfőként, és a Rózsafüzér Társulat fő szervezőjeként tevékenykedik a mohácsi plébánián: „Az előző koszorúfő halála után örököltem meg a tagokat, így alakítottam csoportot 60 fővel. Érdekes, hogy Németországban és Szlovákiában élő tagunk is van, nekik eljuttatom egy évre előre a rájuk vonatkozó rózsafüzér titkokat vagy sms-ben értesítem őket. Saját napirendemet mindennap végigkíséri a rózsafüzér imádkozása, a hagyományos módon felül szívesen imádkozom az irgalmasság rózsafüzérét vagy a Pio atyához kapcsolódó rózsafüzért is. Az ima mellett az adományokból szentmisét fizetünk, évek óta karácsonyi csomagot készítünk a Gólya utcai Idősek Otthona lakóinak, támogatjuk a hajléktalanokat. Lehetőségünk szerint templomaink felújítását, liturgikus eszközök beszerzését is segítjük, örültem, hogy kápolna felújításhoz anyagi hozzájárulást is tudtunk adni."

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon

2021 október
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Magyar Katolikus Kulturális Hetek:
-
2021. 10. 28. - 2021. 10. 31.
Férfitalálkozó - Férfi mivolt:
Szekszárd, Rk. plébánia -
2021. 10. 29. -
Mindenszentek - ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2021. 11. 01. -
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház -
2021. 11. 04. -
Elváltak, egyedülálló szülők lelkigyakorlata:
Máriagyűd -
2021. 11. 05. - 2021. 11. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség