Egészségügyi dolgozók vettek részt lelkigyakorlaton Máriagyűdön október második hétvégéjén.

A Pécsi Egyházmegye idén ősszel négy lelkigyakorlatot hirdetett a máriagyűdi Domus Mariae lelkigyakorlatos házba. A négy őszi hétvége lelkigyakorlatos csoportjai egy-egy hivatás vagy élethelyzet mentén szerveződnek. A szeptemberi, plébániai munkatársaknak szóló lelkigyakorlat után most az egészségügyi dolgozókat hívták Máriagyűdre, hogy hivatásukban megerősödjenek, a Szentírásból erőt merítve feltöltődjenek.

IMG 20181013 091148
A hétvégét Nyúl Viktor pasztorális helynök vezette, aki első lépésként a lectio divina, a Szentírás imádságos olvasásának módszerét ismertette a mintegy 20 résztvevővel. A hétvége folyamán a közös és az egyéni elmélkedéseken azokat a szentírási szakaszokat dolgozták fel az egészségügyben dolgozók, amelyek valamilyen szempontból kapcsolódnak hivatásukhoz. Jézus mint orvos, gyógyító alakja emelkedett ki például Simon Péter anyósa gyógyításának történetéből, az irgalmas szamaritánus alakjában az ápoló, vigasztaló, a beteghez lehajoló magatartásra láttak példát a résztvevők, a megfeszített Jézus pedig a szenvedésről szóló elmélkedéshez nyújtott kiindulópontot. Az eucharisztiáról szóló elmélkedés és az ahhoz kapcsolódó szentségimádás pedig Jézust mint gyógyírt tárta a lelkigyakorlatozók elé.

 

Juhász Judit ápoló, a lelkigyakorlat résztvevője így fogalmazott:

„Elmélyülni és megerősödni a hitemben volt a célom, és a kezdeti aggodalmak ellenére Isten nagyon megérintett a jelenlévő testvérek és Viktor atya tanításain, a Szentírás szavain keresztül. Az ápolói hivatásomban megerősített ez a 3 napos együttlét és mélyen a szívembe véste, hogy Jézus néz rám minden rám bízott ember szeméből, és ennek tudatában kell feléjük fordulnom mindig, minden pillanatban.” A résztvevők az egyházmegye minden területéről, sőt határain túlról is érkeztek, voltak pécsi, szekszárdi, mohácsi, veszprémi orvosok, gyógyszerészek, ápolók. Csákármis Ilona hidasi háziorvos a lelkigyakorlat kapcsán a közösségi élmény erejét emelte ki: „Megtartó, szerető közösségre leltem. Egymást segítettük és támogattuk az Isten felé vezető úton, amin együtt haladtunk. Segítséget nyújtott a Szentírás, a tanítások, a megosztások, melyek igazi kincsként gazdagították lelkemet. Olyan tapasztalatokat osztottunk meg egymással, melyek életleckeként példaértékűek életünk tankönyvében. Az isteni szeretet segítségével legyőzhettem korlátaimat és a túlcsorduló szeretetből bőven adhatok másoknak is, a betegeknek és az elfáradt munkatársaknak is.”

Októberben még egy lelkigyakorlat lesz Máriagyűdön a katolikus iskolák pedagógusai számára, novemberben pedig az elváltakat, egyedül élőket várják. Jelentkezni itt lehet.

Hanganyagok

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2023 november
H K Sz Cs P Szo V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Közelgő események

Verbita városmisszió Pécsett, a Gyárvárosi templomban:
-
2023. 11. 30. - 2023. 11. 30.
Advent Pécs - Ünnepélyes megnyitó a Széchenyi téren:
-
2023. 12. 01. - 2023. 12. 01.
Verbita városmisszió Pécsett, a Jézus Szíve plébániatemplomban::
-
2023. 12. 01. - 2023. 12. 01.
Férfitalálkozó:
Tamási -
2023. 12. 01. - 2023. 12. 01.
Egyházmegyei ministránsnap:
Szent Mór Iskolaközpont, Pécs -
2023. 12. 02. - 2023. 12. 02.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség