Kovács József diakónus gondolatai a szolgálatról.

Udvardy György pécsi megyéspüspök főpásztori felelősségétől indíttatva 2017. Húsvétvasárnapjával megalakította a Boldogasszony Imaszövetséget, melynek elsődleges célja a Pécsi Egyházmegye evangéliumi küldetésének támogatása, hogy a Gyűdi Boldogságos Szűz Mária közbenjárásával megerősítve egyre többen hordozzák közös ügyeinket imádságaikban.

A főpásztor minden hónap első szombatján szentmisét mutat be az Imaszövetség tagjaiért. Az imaszövetség tagja lehet bármely krisztushívő, aki egyéves időtartamra (húsvéttól húsvétig) vállalja a következőket: naponta imádkozik az egyházmegyéért és a főpásztor, valamint a tagok szándékára; hetente legalább negyedórányi szentségimádást vagy szentírásolvasást végez; havonta legalább egy alkalommal önkéntes lemondást vagy böjtöt vállal; lehetősége szerint részt vesz az egyházmegye egyik gyalogos zarándoklatán (Máriagyűd, Báta), vagy az ekkor bemutatott ünnepi szentmisén; keresi a rendszeres szolgálat lehetőségét saját plébániáján. 

Az imaszövetség általános, ifjúsági, és papi tagozattal rendelkezik. Jelentkezni online felületen, illetve a plébániákra eljuttatott jelentkezési lap postán történő beküldésével lehetséges.


kispapok betlehemes web 20181222 1

A szolgálat az Istenszerető ember alapvető tulajdonsága, amely által felismerhetővé, tapasztalhatóvá válhat Isten csodálatos terve a világban. Az ószövetség embere többféle szolgálatot különböztetett meg, az emberi élet különböző területein elvégezhető munkák sokaságától a szolgálatokon át az Istennel való kapcsolatot is beleértve, sőt a templomi kultusszal összefüggő kapcsolatot is a szolgálat szóval fejezte ki. Az emberi szolgálatot, amely másik emberre irányul az ószövetség legtöbbször negatívan értelmezi, itt felidézhetjük a királyok szolgálatáról szóló ószövetségi részeket, valamint mikor egyik nép a másiknak szolgája lesz, de Jézussal teljesen ésszerű értelmet nyer a szolgálat. Szolgálatunk történhet az oltárnál, az oltár körül, a munkahelyünkön, családunkban a helyes szolgálatot Jézus alázata által tapasztalhatjuk meg . Ő mondja „mert példát adtam nektek, hogy amint én tettem veletek, ti is úgy tegyetek. Bizony, bizony, mondom néktek: a szolga nem nagyobb az uránál, sem a küldött nem nagyobb annál, aki elküldte. Ha tudjátok ezeket, boldogok lesztek, ha így cselekesztek.” (Jn 13, 15-17) Így szolgálatunkat nem önzés és a felszínesség jellemzi majd, hanem a lehajoló, lábat megmosó, Krisztust meglátó szeretet. Az ilyen ember ismeri, sőt tudja Isten reá vonatkozó tervét, ismeri a rábízott talentumokat, használja őket, amely mások megszentelését szolgálja, valamint a szolgálót is gazdagítja, mint egy pohár víz a szomjazót. Erre az önzetlen magatartásra, jó cselekedetre épül a szolgálat, amellyel az ember az Isten iránti háláját fejezi ki, valamint az Istenismeretnek azt a tényét, hogy Isten nem önmagáért él. A szolgálat által tudjuk teljesíteni és megérteni Jézus azon kérését, amely így szól: “Ti azért legyetek tökéletesek, mint ahogy mennyei Atyátok tökéletes.” (Mt 5,48)

Kovács József

2019 december
H K Sz Cs P Szo V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Közelgő események

Adventi lelkigyakorlat :
Aparhant, Szent Bertalan-templom
2019. 12. 16. - 2019. 12. 18.
A Pécsi Gyárvárosi Általános Iskola kórusának adventi műsora:
Gyárvárosi Általános Iskola
2019. 12. 17. -
Szabadegyetem a NEK 2020 jegyében:
Magtár Látogatóközpont
2019. 12. 18. - 2019. 12. 18.
Lectio Divina Eucharistica:
Dóm Kőtár
2019. 12. 19. -
Gyertyagyújtás Dunakömlődön:
Dunakömlőd
2019. 12. 20. -

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi