A Katolikus Társadalmi Napok alkalmából a Pécsi Egyházmegye pályázatot hirdet diákok számára az Egyház Társadalmi tanításának bemutatására.

blur camera depth of field 2608519

A pályázat célja:

Korunkban igen nagy igény jelentkezik az emberi értékek és normák, valamint előremutató, biztos alapot teremtő erkölcsi kategóriák ismételt megfogalmazására. A kisfilmekkel egyházunk a fiatalokat megszólítva a mindennapi élet aktuális kihívásai közt, fel szeretné hívni a figyelmet az embertársainkért való személyes felelősségünkre. Szeretnénk, ha hétköznapi élethelyzetek bemutatásán keresztül a mai fiatalok által megtapasztalható események szerepelnének központi témaként.

Mivel napjainkban a társadalmi különbségek élesen fokozódnak, az igazságosság és az emberi egyenlőség sokszor sérül, célunk a Katolikus Egyház társadalmi tanításának népszerűsítésével rámutatni annak az életünket átformálni képes gazdagságára, mellyel egy boldogabb jövőt teremthetünk.

 

A jelentkezés feltétele:

2-3 perces rövid filmeket várunk, a Katolikus Egyház Társadalmi Tanításának egy-egy témájának feldolgozásával. (téma javaslataink mellékelve olvashatóak)

Egy pályázótól 2 különböző munka beküldését kérjük, más-más témát érintve. A filmek esetében nincs műfaji megkötés.

A pályamunkák beérkezésének határideje: 2019. augusztus 25.

A felvételeket wetransfer.com, vagy Mammutmail.com-mal kérjük elküldeni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre.

 

Díjazás:

A pályamunkák beérkezését két kategóriában várjuk:

  • 12-18 éves kor
  • 18-30 éves kor

Kategóriánként az első helyezett 100 000 Ft, második helyezett: 75 000Ft, a harmadik: 50 000 Ft díjazásban részesül.

A bíráló bizottsági felkérést elfogadó tagok (további felkérések folyamatban): Besenczi Árpád, Dr. Török Csaba

Közönségdíj is kiosztásra kerül azon kiválasztott pályamunkák körében, amelyek szerzői a pályázati kiírás mellékletekét képező előzetes hozzájáruló nyilatkozat beadásával ehhez írásban is hozzájárultak. A közönségdíj a pályaművek bemutatását követően facebook megosztások alapján kerül kiosztásra.

 

Technikai követelmények

  • min. 720p HD (1280×720 px) képminőség
  • PAL, min. 25 fps, h264.mp4 / 48 kHz 16 bit sztereo

A mobiltelefonnal készített pályaművek esetén kérjük feltüntetni a mobiltelefon márkáját és típusát.

 

Egyéb kritériumok:

A pályázó a pályázat leadásakor kijelenti és vállalja, hogy pályaművei saját, önálló munkájának eredményeként született szellemi termékek.

A pályázat kiírói a beérkezett pályaművek elbírálását követően a kiválasztott alkotásokat – a készítőkkel, illetve azok törvényes képviselőivel kötött felhasználási szerződés értelmében – a saját közösségi felületein teljes egészében vagy részletében közzéteszi, felhasználja. A megkötendő felhasználási szerződés alapján felhasználó szerzői műben foglaltakat területi korlátozás nélküli, határozatlan időtartamra szólóan, kizárólagosan jogosult tetszőleges példányban többszörözni, a többszörözött példányokat terjeszteni, a művet bármilyen módon nyilvánossághoz közvetíteni, felhasználni, átdolgozni, kiadni, valamint további hasznosítás végett harmadik személynek átadni. A felhasználónak ezek a jogai nem érintik a szerzőnek a műre vonatkozó személyi jogait.

 

Forrásként felhasználható:

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség