Augusztus 30-a és szeptember 2-a között a komlói hívek találkozhattak a 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus missziós keresztjével.

A Szent Borbála templomban rózsafüzér imádságokat, litániákat, szentmiséket mutattak be a kereszt jelenlétében, de a helyi tanévnyitó szentmisére is itt került sor.

Augusztus 31-én az előesti szentmisét Kovács József komlói káplán mutatta be. Homíliájában a vasárnapi evangélium kapcsán az alázatról beszélt.

„Onnan tudjuk, hogy Isten alázatos, hogy elküldte az Ő Szent Fiát a mi megváltásunkért. Tudta jól már ott a kezdetek kezdetén, a teremtésnél, a bűnbe esésnél, hogy az ember elbukott. És mégis, ennek ellenére alázatos lett, és elküldte Fiát az emberek megmentésére. Az alázat akkor miből is fakad? A szeretetből. Az isteni szeretet az, ami az alázatot élteti bennünk, mert Isten előbb szeret minket.” –magyarázta Kovács atya.

Miért legyek alázatos? – tette fel a kérdést. „Azért, mert Isten is alázatos. Engedte, hogy egyszülött Fiát keresztre feszítsék. Ez a kereszt az alázatnak a fája. Nem a megszégyenülés, nem az elbukás fája, hanem a felemelkedés fája. Ozsvári Csaba ötvösművész nagyon jól kigondolta ezeknek az ereklyetartóknak a helyét, mert itt a magyar népünk 1000 éve is megjelenik. 1000 évnek a hite, az alázata. Voltak a történelemben olyan helyzeteink, amikor elbuktunk és nagyon nehéz volt felemelkedni. De itt vannak a szentek és a boldogok, akik bizonyítják, hogy érdemes Krisztus keresztjéhez tartozni. Szent István király mondta fiának, Imrének, hogy az alázat felemel és a gőg pedig letaszít. Egy keresztre mindig felnézünk.” –fejtette ki válaszában.

komlón a NEK kereszt 8 Egyedi

Az alázatossá válás folyamatát is megosztotta. „Jézus keresztje az alázat fája. Ha felnézünk a keresztre, akkor bennünk is el kell induljon az alázatossá válás folyamata. Jogos a kérdés, hogy mégis hogyan lehetünk alázatosak. Nem kell mást tennünk, csak megismernünk Jézus tanítását, Önmagát. Hogyan tudjuk megismerni Őt? Az imádság által, a ráhangolódással.”

„Nézzünk újra a keresztre, mert rengeteg szent és boldog van benne. Nem csak azok, akiknek az ereklyéi itt vannak, hanem minden olyan szent, aki a keresztre tekintett és Jézus Krisztust tekintette Urának. A magyar szentek és boldogok közül az első Szent István. Kedves testvérek! A magyar szentek és boldogok életében az alázat példáját láthatjuk. Mit is kívánhatnék itt mindnyájatoknak? Csak azt, hogy tapasztalja meg az isteni szeretet által az alázatnak a példáját. Hozzuk el ide a komlóiak közé az isteni szeretetet. Mutassuk meg nekik életünkkel, példánkkal, hogy milyen krisztusinak lenni és milyen az igazi alázat a keresztény ember életében.”

A szentmisét követően a hívek a szent kereszt litániájának elimádkozásával fejezték ki hódolatukat a kereszt előtt.

Fotók: Harasztovics Arnold
További fotók a Facebook oldalon.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2020 április
H K Sz Cs P Szo V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Közelgő események

ELMARAD - Nagyböjti keresztút és szentmise a Szent Kereszt jelenlétében:
Máriagyűd
2020. 04. 03. - 2020. 04. 03.
ELMARAD - Bérmálkozók Lelki Napja:
Pécs
2020. 04. 04. - 2020. 04. 04.
ELMARAD - Virágvasárnap – Máriagyűdi Élő Passió:
Máriagyűd
2020. 04. 05. - 2020. 04. 05.
ELMARAD - Virágvasárnap-ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház
2020. 04. 05. - 2020. 04. 05.
ELMARAD - Virágvasárnapi Ifjúsági Passió:
Pécs, Tettye
2020. 04. 05. -

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi