Advent negyedik hetének hétfőjén, az utolsó hajnali szentmisét Nyúl Viktor pasztorális helynök és Zajácz Gábor görögkatolikus parókus celebrálta.

A Pécsi Székesegyházban zajlott tematikus roráté szentmisékre fiatalok és idősek egyaránt, több ezren voltak kíváncsiak. A zenei szolgálatot napról-napra egy-egy közösség biztosította, ahogyan az agapét is, amelyre a szentmisék után került sor a püspökség kocsiszínében. A pécsiek, de a vidékiek számára is közkedvelt célpont advent reggelén a Székesegyház, hiszen hagyományosan hozzákapcsolódik sokak karácsonyvárásához, lelki épüléséhez.

Az utolsó szentmisén Zajácz Gábor atya prédikált, alapgondolatául a Lukács evangéliumából származó igerész szolgált: Leborulva imádták őt, aztán örömmel visszatértek Jeruzsálembe.” (Lk 24, 52).

„Ha csak ezt az egy mondatot nézzük, megtapasztalták a tanítványok azt, hogy Jézus annak ellenére, hogy meghalt a kereszten, feltámadt, mondhatni befejezte földi életét, elvált tőlük, mégis velük maradt. Különleges módon megjelent, sőt tudott mindenről a közösségben, ami történt. Gondoljunk csak Tamás apostol esetére. (…) Jézus velük maradt, velük maradt abban a közösségben, amely élteti, sőt gondozza Krisztus hagyatékát, örökségét. Az Ő jelenlétét biztosítja számunkra.”

–emlékeztetett a görögkatolikus atya, majd hozzátette, hogy mi magunk is megtapasztalhatjuk az Isten Fiát, mi magunk is jelen tudunk lenni a vele való közösségben. Hogy hogyan és miként, az kiderül az alábbi videóból.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 július
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Máriagyűdi Ifjúsági Találkozó:
Máriagyűd -
2022. 07. 02. - 2022. 07. 03.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség