A Pécsi Egyházmegye oktatási intézményeiben közös, hogy minden épületben van egy Szűzanya dombormű. Ez az összetartozás jelképe, melyet a Tamási katolikus gimnáziumban egy áldással erősített meg Udvardy György veszprémi érsek, pécsi apostoli kormányzó.

Március 5-én Udvardy György veszprémi érsek, pécsi apostoli kormányzó látogatott el a Tamási Béri Balogh Ádám Katolikus Gimnáziumba, hogy megáldja az intézménynek ajándékozott Máriagyűdi Szűzanya kegyszobor mintájára készített domborművet. Az iskola bejáratával szemben elhelyezett alkotásból több is készült, melyek a Pécsi Egyházmegye fenntartásában működő összes oktatási intézményben megtalálhatóak, ezzel szimbolizálva az óvodák, iskolák közötti összetartozást. „Hitünkben a legnagyobb ajándékok között jelenik meg az egységnek a szándéka. Jézus ezért így imádkozik:

»Amint te, Atyám bennem vagy s én benned, úgy legyenek ők is eggyé bennünk« (Jn 17,20).

Ez az együvé tartozás számunkra a hit egységét, illetve a szentségekben, a tanításban, a karitatív tevékenységben való egységet jelenti. Így az oktatási intézményeink számára is az egységes krisztusi képet szeretnénk megjeleníteni” – mondta az érsek atya, majd hozzátette, fontos, hogy mit ábrázol az iskolában elhelyezett szobor. „Az egyházmegye számára óriási ajándék a máriagyűdi kegyhely, mint annak a kifejeződése, hogy mindannyian Isten gyermekei vagyunk és összetartozunk. Ezért tartottam fontosnak, hogy Mária szobrát elhelyezzük minden oktatásai intézményben. Egyáltalán nem mindegy, hogy milyen képi világ vesz körül minket, mit látunk, mi az a látvány, amit beengedünk az életünkbe. De ha Máriát engedjük be, akkor biztosan nem fogunk csalatkozni.”

Az áldást követően a diákok boldogan mentek oda a Szűzanya szoborhoz a főpásztor  biztatására, aki megjegyezte: bár szép a bronzábrázolású palást, mégis csak jobban szeretné, ha ez inkább kopott lenne. „A múzeumokban mindig arra figyelmeztetnek, hogy ne nyúljunk a műtárgyakhoz, de ennél a szobornál ez nem így van. Sőt, kérem, hogy érintsétek meg a Szűzanyát, mert ez az őszinte tisztelet kifejezése Mária iránt. Örülnék, ha a következő látogatásomkor nem ezeket a szép, díszes mintákat látnám a szobron, ami a Székesegyházunkban is megtalálható, hanem egy kopott palást fogadna, mert az azt jelenti, hogy kapcsolódtok Máriához.”

Az ünnepséget követően Pécsi Gábor, a Tamási Béri Balogh Ádám Katolikus Gimnázium igazgatója kiemelte: fontosnak tartja, hogy ilyen módon is kapcsolódhatnak egymáshoz az egyházmegye oktatási intézményei. Az igazgató úrhoz hasonlóan, a diákok számára is nagy jelentőséggel bír az iskola folyosóján lévő szobor. Tüttő Dóra gimnazista elmondta, áldást és békességet jelent számára a Szűzanya látványa.

„Mindene nap, amikor bejövök az iskolába, ez van közvetlenül szem előtt, és boldogsággal tölt el, hogy egy katolikus iskolában ez a látvány fogadhat reggel.”


Fotók: VN

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2023 december
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Horvát adventi koncert és szentmise a pécsi székesegyházban:
-
2023. 12. 08. - 2023. 12. 08.
Férfitalálkozó :
Dombóvár -
2023. 12. 08. - 2023. 12. 08.
Diakónusszentelés:
Bonyhád -
2023. 12. 09. - 2023. 12. 09.
Serbakow Tibor ötvösművész kiállításának megnyitója:
Pécsi székesegyház Corpus Christi kápolnája -
2023. 12. 09. - 2023. 12. 09.
Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2023. 12. 10. - 2023. 12. 10.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség