Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén, nagyböjt negyedik hetének szerdáján Lápossy Péter iskolalelkész, kisegítő lelkész mutatott be szentmisét a Pécsi Székesegyházban. Az ünnepi szertartás visszanézhető az alábbi cikkben.

Március 25-én egy fontos misztériumot ünnepel az anyaszentegyház, amikor Urunk fogantatásának hírüladására emlékezünk. Ezen a napon Lápossy Péter atya celebrált szentmisét egyházmegyénk főtemplomában, amelynek kezdetén elmondta, a mai ünnep összeköti az adventi- és a húsvéti időszakot, hiszen, ezáltal készülünk a megváltásra, miközben emlékezetet minket a megtestesülésre.

Péter atya03.25.szerdaAz iskolalelkész homíliájában hangsúlyozta, pontosan kilenc hónappal karácsony előtt, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén a megváltó Jézus Krisztus fogantatását ünnepeljük, amikor az angyal ezt mondja Máriának: „A Szentlélek száll rád, s a Magasságbeli ereje borít be árnyékával.” (Lk 1,35) – ezáltal Isten száll le a földre. „A fogantatás titka összekötődik a megváltás misztériumával, amelyet a húsvétkörben ünneplünk, és amely megerősíti bennünk, hogy a megtestesülés célja a megváltás” – mondta Péter atya. „A Fiú azért jött, hogy megismertesse Isten szeretetét, amelynek végső jele a megváltás, amikor meghal értünk a kereszten és megszabadít minket a bűneinktől, a félelmeinktől, az aggodalmainktól.”

„Máriának hatalmas szerepet szánt az Isten, mint egy lépcső, egy ajtó, amelyen keresztül az Úr a világba lép, és ebben szemlélhetjük az Ő emberbe vetett bizalmát. Ezért legyünk mi is Isten jelenlétének eszközei mások számára, legyünk Krisztus hordozók” – hangzott el a prédikáció során, amelynek zárásaként az iskolalelkész hangsúlyozta, fontos, hogy csatlakozzunk a szentmise közvetítésekhez, így a félelem, az aggodalom helyett Isten szeretetét és békéjét tudjuk elvinni embertársainkhoz.

Végül az Eucharisztia ünneplésekor Lápossy Péter atya lelki áldozásra hívta a szentmisét otthonaikból követő híveket.

Imádság a lelki áldozáshoz:

Jézusom! Hiszem, hogy jelen vagy a legméltóságosabb Oltáriszentségben.
Mindennél jobban szeretlek és vágyom rá, hogy a lelkembe fogadhassalak.
Mivel most nem tudlak szentségi módon magamhoz venni, jöjj, legalább lelki módon, a szívembe!
Ne engedd, hogy elszakadjak Tőled!

Lk1,26-38

26A hatodik hónapban az Isten elküldte Gábor angyalt Galilea Názáret nevű városába 27egy szűzhöz, aki egy Dávid házából való férfinak, Józsefnek volt a jegyese, és Máriának hívták. 28Az angyal belépett hozzá és megszólította: „Üdvözlégy, kegyelemmel teljes! Veled van az Úr! Áldottabb vagy minden asszonynál.” 29E szavak hallatára Mária zavarba jött, és gondolkozni kezdett rajta, miféle köszöntés ez. 30Az angyal ezt mondta neki: „Ne félj, Mária! Kegyelmet találtál Istennél. 31Gyermeket fogansz, fiút szülsz, és Jézusnak fogod elnevezni. 32Nagy lesz ő és a Magasságbeli Fiának fogják hívni. Az Úr Isten neki adja atyjának, Dávidnak trónját, 33és uralkodni fog Jákob házán örökké, s országának nem lesz vége.” 34Mária megkérdezte az angyalt: „Hogyan válik ez valóra, amikor férfit nem ismerek?” 35Az angyal ezt válaszolta és mondta neki: „A Szentlélek száll rád, s a Magasságbeli ereje borít be árnyékával. Ezért a születendő Szentet is az Isten Fiának fogják hívni. 36Íme, rokonod, Erzsébet is fogant öregségében, s már a hatodik hónapban van, noha meddőnek mondták, 37mert Istennél semmi sem lehetetlen.” 38Mária így válaszolt: „Íme, az Úr szolgálója vagyok, legyen nekem a te igéd szerint.” Erre az angyal eltávozott.

A Pécsi Egyházmegye március 22-től minden hétköznap (hétfőtől-szombatig) 7.00 órától és vasárnap 10.00 órától jelentkezik a Székesegyházból. Az élő közvetítések a Pécsi Egyházmegye YouTube-csatornáján, Facebook oldalán és honlapján követhetőek élőben vagy visszanézhetőek. Kövessenek minket!

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 április
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.
Lelki délutánok - Paks:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.
Férfitalálkozó :
Paks -
2024. 04. 26. - 2024. 04. 26.
Férfitalálkozó :
Tamási -
2024. 05. 03. - 2024. 05. 03.
Egyházmegyei szabadegyetem 2024/3:
-
2024. 05. 08. - 2024. 05. 08.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség