A tanév végén van lehetőségük a szülőknek arra, hogy fakultatív hittanra írassák be gyermekeiket. A foglalkozások sajátosságáról egy hitoktató mesélt.

  • Az első osztályos gyermekek szülei a beiratkozásnál választhatják a hit- és erkölcstan tantárgyat.
  • Az általános iskolás gyerekek esetében május 20-ig tudnak nyilatkozni arról, hogy a következő tanévben gyermekük részére a hit- és erkölcstan oktatást választják.
  • A 6 osztályos gimnáziumoknál a 7. évfolyamra beiratkozó tanulók szülei június 15-e után, a beiratkozásnál tudják választani a hit- és erkölcstan tantárgyat gyermekük számára.
  • A hit- és erkölcstan oktatás mellett fakultatív templomi hitoktatásra a tanév végén a hitoktatónál lehet jelentkezni. Itt lehetőség van a szentségek vételére való felkészülésre, a hitünk mélyebb megismerésére, az Egyház életébe való bekapcsolódásra, közösséghez való tartozásra, Egyházon belüli szolgálatra.

Arról, hogy milyen az, amikor egyszerre három katekéta foglalkozik a gyerekkel, Takácsné Kéri Hajnalka hitoktató mesélt.

Takácsné Kéri Hajnalka hitoktató véleményét teljes egészében közöljük:

„Az, hogy hárman készülünk együtt ezekre a foglalkozásokra és hárman tartjuk a szentségfelkészítő foglalkozásokat, több szempontból is nagyon jó. Egyrészt a saját szempontunkból, nekünk, katekétáknak többféle lehetőséget ad, hogy együtt gondolkodjunk, együtt ünnepeljünk, saját magunk is jobban fejlődjünk. A gyerekek számára ez azért jó, mert mind a hármunkat megismernek, nem csak egy személyhez kötődnek, így például, ha valamelyikünk beteg vagy nem tud részt venni a foglalkozáson, a gyerekek bizalommal fordulhatnak a másik katekétához, ismerik őt, és év végén, amikor elérkezik a tábor ideje, akkor már nem egy ismeretlen katekétával találkoznak és nagyon jó nekik, hogy így hárman együtt tudunk dolgozni. A szülők szempontjából pedig azért jó, mert egységesen képviselhetjük azt, ami az Egyház. Tudják a szülők, hogy ugyanazt mondjuk, valljuk, ugyanaz mutatkozik meg a tetteinkben, és nekik is nagyon jó, hogy hármunk közül ki-ki, akihez bizalmat érez, ahhoz fordulhat és megfelelő választ kap a kérdéseire.”

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 május
H K Sz Cs P Szo V
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

ELMARAD - Sérültek búcsúja:
Máriagyűd -
2021. 05. 14. - 2021. 05. 14.
ELMARAD - Pedagógusnap:
Pécs -
2021. 05. 15. -
Intézményvezetői értekezlet:
Magtár Látogatóközpont nagyterme -
2021. 05. 17. -
ELMARAD - Szabadegyetem:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 05. 19. -
Lectio Divina Eucharistica:
Dóm Kőtár -
2021. 05. 20. - 2021. 05. 20.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség