A teremtésvédelemmel foglalkozó A hét nap csodája című füzet negyedik része újabb érdekes tényekkel és praktikus tanácsokkal hívja fel figyelmünket a környezetvédelmi felelősségvállalásra. Ezennel a megújuló energia és a világ szeméttermelése áll a középpontban.

“Akkor megint szólt Isten: „Legyenek világító testek az égbolton, s válasszák el a nappalt az éjszakától. Ezek határozzák meg az ünnepeket, a napokat és az éveket. Fényeskedjenek az égbolton, s világítsák meg a földet.” Úgy is lett. Isten megteremtette a két nagy világítót. A nagyobbik világítót, hogy uralkodjék a nappalon és a kisebbik világítót, hogy uralkodjék az éjszakán, s hozzá még a csillagokat is. Isten az égboltra helyezte őket, hogy világítsanak a földnek, uralkodjanak a nappal és az éjszaka fölött, s válasszák el a világosságot meg a sötétséget. Isten látta, hogy ez jó. Este lett és reggel: a negyedik nap. (Ter1,14-19)

A hét nap csodája segédanyag jelen cikkben bemutatott részre a teremtéstörténet negyedik napjához kapcsolóan a hazánkban fellelhető barlangok és hőforrások bemutatásától kezdve a geotermikus- és megújuló energia felhasználásán át a komposztálás fontosságáig számos hasonló témakörről tesz említést. Amellett, hogy első ízben meghozza a kedvet ahhoz, hogy felkeressük Magyarország természeti érdekességeit, óva int a káros anyag kibocsátás növelésétől, sőt tanácsod arra vonatkozóan, hogy miként csökkenthetjük ökológiai lábnyomunkat a megújuló energiahordozók használatával vagy éppen a szeméttermelés minimalizálásával.

Ezek mellet érdemes kiemelni a „Ne vásárolj nap” kihívást, amelyre szintén kitér a segédanyag. Az egyre elterjedtebb kezdeményezés arra ösztönöz, hogy csatlakozzunk azokhoz a társainkhoz, akik az év egyik meghatározott napján (novemberben) nem vesznek semmit a teremtésvédelem érdekében.

Ugyancsak a jelen dokumentumban olvashatjuk a következő elgondolkodtató sorokat:

"A fenntartható fejlődés a klasszikus megfogalmazás szerint azt jelenti: „eleget tenni a ma élő generációk szükségleteinek anélkül, hogy veszélyeztetnénk a jövő nemzedékek szükségleteit.” A Föld tartalékai azonban végesek, a népesség pedig még mindig növekszik. Meddig növekedhetünk? És mit jelent valójában a fejlődés?"

Részlet A hét nap csodája című füzet negyedik szakaszából:

„A világ használatba vételével az ember közvetlen kapcsolatba lép Istennel. Isten a természet javait adományozta az emberiségnek, amely elfogadta azokat, mint az isteni szeretet ajándékait. ”

Imádkozzunk!

Istenünk, köszönjük, hogy bővelkedhetünk áldásaidban. Hálaadással állunk meg előtted, amikor azt ígéred, hogy magvetőként felhasználsz bennünket, és öntözésedet ígéred. Te hozd fel napodat mindenre és mindenkire, hogy mindannyian észrevegyük, Tőled függ az életünk! Add, Urunk, hogy ezt a viszonyt soha ne cseréljük fel, hanem felismerjük, Te vagy minden élet forrása! Jézus Krisztusért, ámen.

A PDF itt tölhető le.

Forrás: teremtesunnepe.hu

2024. 04. 28. - 2024. 04. 28.
Férfitalálkozó:
Dombóvár -
2024. 05. 10. - 2024. 05. 10.