A 2016-2017-es tanévben is elindult a Pécsi Egyházmegye internetes hittanversenye, amelynek célja, hogy a diákok amellett, hogy gyarapítják a hittan foglalkozásokon szerzett tudásukat, megismerkedhessenek a különböző keresztény alapdokumentumokkal, legfontosabb internetes oldalakkal, valamint szélesítsék egy-egy tantárgyhoz, területhez kapcsolódóan kulturális, művészeti, történelmi, földrajzi ismereteiket. A megoldáshoz éppen ezért bármilyen segédeszközt igénybe vehettek.

netes verseny 01Három korosztályban versenyeztek a tanulók: általános iskola 5-6., 7-8., valamint középiskola 9-12. osztályban. A verseny 4 fordulóból állt, az egyes fordulókban advent, karácsony, Ferenc pápa és a Pécsi Egyházmegye, Árpád-házi és középkori szentjeink, valamint nagyböjt, húsvét témakörökben kellett feladatokat megoldaniuk.

Összesen 77 tanuló vett részt a versenyben, a legtöbben, hatvanan az ötödik-hatodik osztályosok korcsoportjában. A résztvevők közül 49 versenyző jutott el a 4. forduló végéig.

Mindegyik kategóriában a legjobb pontszámot elérő versenyzők részesültek díjazásban. Az ötödik-hatodik osztályosok között a győztes Beck Bernadett (Himesházi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola), a második helyezett Lambert Barna (Szekszárdi Dienes Valéria Általános Iskola), a harmadik pedig Tamás Eszter (PTE 1. számú Gyakorló Általános Iskola, Pécs) lett.

A 7-8. osztályosok között ketten értek el első helyezést, Hajdú Bálint (Szekszárdi I. Béla Gimn. Bezerédj István Ált. Isk., Szedres) és Vörös László (Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Kollégium). A második helyezést Tolvaj Tamás Zsombor (Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola, Mohács), a harmadikat Kereky Krisztina (Apáczai Nevelési és Általános Művelődési Központ 1. számú Általános Iskolája, Pécs) szerezte meg. A 9-12. osztályosok között csak győztest hirdettek, aki Mihovics Szebasztián (Szent Mór Iskolaközpont, Pécs) lett.

sztlaszlo palyazat 20170424 22Az internetes hittanverseny mellett képzőművészeti pályázatot is hirdettek, amelynek témája Szent László és kora volt, a lovagkirály emlékévéhez kapcsolódva. Több száz pályaművet készítettek az alkotók, ebből 78 munkát állítottak ki a Dóm Kőtárban, amelyet június 15-éig tekinthetnek meg az érdeklődők.

Óvodás díjat Babai Vanda (Szent Ferenc Katolikus Óvoda), Lénárd Luca (Szent Mór Katolikus Óvoda), Nagy Franciska (Szent Rita Katolikus Óvoda) kapott, valamint a Szent Ferenc Katolikus Óvoda halacska csoportjába járó lányok. Alsós díjban Hári Réka Veronika (Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola, 2. osztály), Manga Edina (Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimnázium, 1/b osztály), Muth Zsófia (Park utcai Katolikus Általános Iskola, 3/a osztály) részesült, és az alsós művészeti díjat Huber Tamás (Pécsi Szent Mór Iskolaközpont, 4/a osztály) kapta. Felsős díjat Verbulecz Eszter (Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola, Mohács, 8. osztály) kapott, a felsős művészeti díjat Ráduly Veronikának (Pécsi Szent Mór Iskolaközpont, 6. osztály) ítélte a zsűri. A felsős csoportos díjat a Park utcai Katolikus Általános Iskola 8/a osztálya kapta. A fődíjat pedig Nagy Borbála Kincső és Nagy Luca Dorka nyerte el, mindketten a Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimnázium ötödik osztályos tanulói.

Fotó: Gregorics Iván

A képzőművészeti pályázat fotógalériája elérhető innen. (Fotó: Loósz Róbert)

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 április
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Közelgő események

Férfitalálkozó :
Szekszárd -
2024. 04. 19. - 2024. 04. 19.
HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.
Lelki délutánok - Paks:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.
Férfitalálkozó :
Paks -
2024. 04. 26. - 2024. 04. 26.
Férfitalálkozó :
Tamási -
2024. 05. 03. - 2024. 05. 03.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség