A 2019/2020-as tanévben is útjára indul az internetes böngészős hittanverseny.

A verseny célja az, hogy a diákok amellett, hogy gyarapítsák a hittan foglalkozásokon szerzett tudásukat, megismerkedhessenek a különböző keresztény alapdokumentumokkal, legfontosabb internetes oldalakkal, valamint szélesítsék egy-egy tantárgyhoz, területhez kapcsolódóan kulturális, művészeti, történelmi, földrajzi ismereteiket.

A megoldáshoz éppen ezért bármilyen segédeszköz igénybe vehető. A feladatok alapvetően az internetes forrásokra támaszkodnak, de nyomtatott segédanyagokat is lehet használni. Felnőttek, szülők, hitoktatók is bátran nyújthatnak segítséget a források elérésében, megfelelő használatában.
A verseny 4 fordulóból áll, a feladatlapok e-mailben kerülnek kiküldésre a versenyzőknek és a hitoktatóknak, a megoldásokat szintén elektronikus úton kell visszaküldeni, a feladatlapokon megjelölt elérhetőségre, a megadott határidőre. A feladatlapok számítógéppel megoldhatók, minimális szövegszerkesztési ismeretet igényelnek, igény szerint lehetőség van kinyomtatni és papíron megoldani a fordulókat (ezt kérjük minden ilyen esetben jelezni). A következő fordulók feladatlapjait a versenyzők a beérkezési határidő után, sikeresen beérkezett feladatlapot követően kapják majd meg elektronikusan. Visszajelzés az elért pontszámokról a javítást követően várható.

A 4 fordulós verseny témáját idén is a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus adja. Az új előkészületi év számos új lehetőséget rejt magában. Biblikus, egyháztörténelmi, liturgikus és pasztorális megközelítés is várható, változatos feladatok formájában. 

Mindegyik kategóriában a legtöbb pontszámot elérő versenyzők díjazásban részesülnek.

A jelentkezési lap az alábbi linken érhető el:

https://docs.google.com/forms/d/1bGYGV_WkI3rMkz_Lat_nTLoWHwogN8jaRCxakvGszIY/edit

A jelentkezést élő internetkapcsolat esetén lehet véghezvinni. Az űrlapon a hitoktató e-mail címének megadása után kérjük a megfelelő adatokat megadni, majd a végén a Küld gomb megnyomásával véglegesíteni a jelentkezést. Jelentkezőnként külön űrlapot kell kitölteni. A megadott válaszok utólag is szerkeszthetők, javíthatók.


Ünnepélyes díjátadó: 2020. március 28-án, a Hitoktatás napján, a Pécsi Székesegyházban.

Kérdés, kérés esetén a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen el lehet bennünket érni.

Várjuk a jelentkezéseket!

2020 január
H K Sz Cs P Szo V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

Ökumenikus imahét:
Evangélikus templom (Dischka Győző u. 6.)
2020. 01. 19. -
Ökumenikus imahét:
Pécsi Baptista Gyülekezet (Bokor u. 52.)
2020. 01. 20. -
Ökumenikus imahét:
Gyárvárosi r. k. templom (Zsolnay Vilmos u. 92.)
2020. 01. 21. -
Ökumenikus imahét :
Kertvárosi ref. templom (Tildy Zoltán u. 12.)
2020. 01. 22. -
Szabadegyetem a NEK 2020 jegyében:
Magtár Látogatóközpont
2020. 01. 22. - 2020. 01. 22.

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi